Tuesday, February 26, 2019

Liblikatega Muhu sukad

Möödunud aasta 6. novembril alustasin nende liblikasukkadega. Valmis sain 24. veebruari vrahommikul!
 Ikka mitu-mitu aastat olen mõtteis neid kuduma asunud ja ikka loobunud. Pole olnud seda õiget lõnga. Ei kollast, ei sinist, ei rohelist. Nüüd äkki sia kõik korda. Sinist polnud vaja värvidagi, Saara Kirjastusest soetasin õige tooni. Kollase ja rohelise värvisin ise. Muhuroosa ja oranzi ikka ka ise, muud varianti pole kui tahad ehtsat kraami saada.

Ja kui Sul on endale meelepärased lõngad värvitud, siis muudkui mustreid maha joonistama ja vardaid välgutama. Mul on nüüd 12/2 lõngast, see tähendab et eriti peenest lõngast  kootud kokku kolm paari sukki. Mis ma oskan kosta, see on hullus :) Raskekujuline sõltuvus. Õnneks läheb meie peres neid ikka vaja ka, nii et saavad sahtlist välja võetud ikka aeg-ajalt.Nagu näha, armastan ma kududa vanamoeliste pöidadega sukki. Mulle lihtsalt nii meeldib ja on lihtne jalga panna ka, kohe saab aru, kummas jalas käib kumb sukk.


Aga ... värvimine. Alguses on värvimine.Kas saab käre roheline? Jaa!


Sellise rohelise kõrvale enam iga kollane ei passi ... jälle vaja ise värvida.


Parim tulemus ...  ise väga rahul!
Ja kes mäletab, siis kunagi olid need sukad käsitööalbumi tagakaanel, kuid muidugi ilma mustriteta.

Muide, sinist lõnga kulub sellise sukapaari jaoks täpselt 1 tokk ehk 50 grammi. Mina muidugi ostsin 2 tokki :)

Nõela läks omajagu vaja, liblika värvilisemaks tikkimisel ja mujalgi. Näiteks kudusin sukad valmis ja avastasin, et olin mustad südamed ühele sukale kudunud roosade õite sisse ja teise jala omale mitte.Mul on kapis uuem kollane siilik, mida ma kannan üsna harva. Mõtlesingi, et panen õige need kaks kokku. Mõlemad heledad ja kollased.


Pidu peetud, sobisid niisama olemisega ka suurepäraselt.


Kas ma koon veel Muhu sukki? :) 

3 comments:

  1. Imeilusad! Ükskord ma võtan ka sellise kudumistöö ette, nii ilusad ja põnev kududa ka. Usun, et sõltuvus on kerge tulema kui juba korra teinud oled.

    ReplyDelete
  2. Nii erilised ja ilusad! Need ergud toonid on ikka üle kõige. Oi ma loodan siin veel näha pilte kolmest kenast Muhu rõivas neiust-naisest.

    ReplyDelete
  3. Käin aeg-ajalt siin neid sukki piilumas. Imeilusad!

    ReplyDelete