Sunday, November 25, 2018

Kärbsed, koerad, turteltuvid ... ikka Muhu sukad


Eks oleks nende sukkade peale mahtunud  ka mõned jänesed, kukedki ehk, sest ega küll küllale liiga tee.  Aga seekord siis sellised.


Need on mu seitsmendad Muhu sukad (eelmise postituse sinisepõhjalised on kaheksas paar). Ja
peenest lõngast siis teine valmiskootud sukapaar.
Alustasin neid üsna ammu, st kudusin valmis soonikud ja jätsin seisma. Lihtsalt ajaviiteks oli neid mõnus kududa, polnud vaja mustrit vaadata.

Siis mõtlesin, et koon ühed ilusad ja muidugi peenest lõngast sukad. Panin kokku kärbsed, turteltuvikesed, südamed, kutsad ja palju roosat valgega.

Ja siis, ja siis algatas Anu Pink FB grupis "Kudujate koopiaklubi" kohutavalt toreda Muhu sukkade kooskudumise! Sokutasin end sujuvalt kampa.Ja saingi valmis.

Selgus et sukad saab endale siiski vanem tõtar, sest noorem oli selle pika kudumisega jälle pikkust visanud :)Leidsin, et olen meie kallist Jossust pildi teinud. Puhka rahus, armas kass, olid meile heaks kaaslaseks kümme aastat.Kahed 12/2 lõngast kootud.Kuivavad. Õigemini tahenevad.Armastan piiluda oma tööd pahemalt poolt.

Ilus, kuigi pealetikkimine rikub palju sisemist ilu.

5 comments:

 1. Nii palju ilu! Tore, et sul neid sukakandjaid jagub ning hea, et on põhjust sukki kanda. Kõik see annab põhjust ikka veel ja veel seda ilu ja värvide pillekaari luua.
  Ja need pätid...

  ReplyDelete
  Replies
  1. Jaa! Ja ma südamest loodan, et ka minu töö on 100 aasta pärast veel perekonnas ja seda hoitakse kalli kirstuvarana. Aga need pätid, need on armsad jah. Soetasin need omale Saaremaalt. On kenasti ühe vana paari järele tehtud, eks. Kus raamatus? Ei tule praegu ette, kuid kuskil raamatus see muster on. Mõtlesin, et saan ehk vanema oranzi seelikuga kanda, pildistamise ajaks sattusid jalga. Nüüd vaatan, et oleks pidanud ikka uuema tikandiga pätid pildistamiseks jalga andma. Praegu on seelikuaial teise moega tikand. Aitähhhh Sulle kommentaari eest!

   Delete
 2. Ahh, sattusin täna siia imetlema! Sinu sukad on ikka nii ilusad jaa neid tuleb järjest juurde. Võimas!

  ReplyDelete
 3. Täitsa lõpp, kui ilusad ja kui äge naine sa oled!

  ReplyDelete