Monday, June 26, 2017

Vardakotid tantsupeoks


Minu pisike panus vabatahtliku tööna. 8 vardakotti Leesikate tüdrukutele. Pakri riiete juurde.  Leesikate 7.-9. klassi neidudele valmistati sel aastal uued riided.  Pakriga ja Pakri tantsudega on Leesikatel ammune tutvus, sestap selline valik.
Ütlen kohe, et minu tehtud vardakotid pole need õiged,  tegind nagu oskasin. Kotisuud aga said peale sarnased, selline puhvis kahekordne kangas ei lase telefonil ja muudel asjakestel kotisd välja pudeneda. Esimese koti tegin ilma selle satsis servata, aga kotisuud kinni vedades ei olnud see nii turvaline, seega jäin satsilise serva juurde. Said küll jälle need tavalised, nagu kõik õmblevad, aga vähemasti on lastel nüüd väikese kotikese mure murtud ja telefoni, vihmakeebi, kuivade sukkade ja rahakoti jaoks kotike olemas.

Üks Pakri tillukene niplispitsipulkade kotike ( ERM A 429:259) on Eesti Rahva Muuseumis ka olemas. See on kitsa suuavavariidega.


Kuiväga ma ka ei armastaks selliseid erisuurtes lapikesi, siis kaheksat kotti nõnda valmis teha,  ei, seekord polnud aega.
Värvid valisin sellised, et oleks erinevaid punaseid ja siniseid lappe, sekka roosat ka. Noh, seda mis kätte sattus.

Üks armas õe-venna  foto.


Keskel pruut seppeliga


See uhke seppel on Rannarootsi Muuseumist Haapsalus. Ka kaks ülemist fotot on külaskäigust muuseumisse, samuti mõned allpool olevad pildid.Et juba nende paari foto järgi on aru saada, et nd väga armastasid punast värvi, siis ega ma ehk oma vardakottide värvivalikuga päris mööda ei pannud.

Eesti Rahva Muuseumis on uuel suurel rahvarõivanäitusel väljas ka Pakri kostüüm 19. saj. keskpaigast.Niplispitsi pulkade kotike kenasti vööl.

Meie tüdrukte riided on sellised. Vanus lubab neil juba põlle kanda, nagu ka teistel saartel kombeks oli.Lõpuks veel üks pilt minu tehtud vardakotikohjast.Head tantsu- ja laulupidu!

No comments:

Post a Comment