Wednesday, December 9, 2015

Imelised Muhu kindad

Muhu kindad on imelised.


Tegelikult on imeline ka võimalus neid tänasel päeval kududa tõepoolest täpselt sama suure silmuste arvuga varrastel nagu vanasti.Selleks oli vaja oodata, oodata ühe parajalt hullu ja tohutu missioonitundega naise ette võetud üritust tuua Eesti naistele tagasi peened kinda- ja sukalõngad. Ja palun, vali välja, telli ja koo:)!
Ja tundub, et parajalt hulle ja missioonitundega kudujaid jagub, seda nägin viimasel Mardilaadalgi, kus Saara lõngad kudujarahva lemmikud olid.
Sama lugu vanade töövõtetega. See on väga hea ja uhkegi tunne, kui sa saad õppida vanu võtteid meistrite käe all. Nende teadmiste taga on loendamatud tunnid muuseumides, kus nad on vaadelnud, võrrelnud, vardad ja luup käes kohapeal jõudnud vanade töövõtete koodi murdmiseni. Tänud Kristi, Anu ja Siiri!

Need kirjatud randmetega sõrmkindad ma kudusin suures osas  vaat nende kinnaste järgi. Kindad kudus 1906. aastal 22 aastane Kallaste küla neiu omale kaasavaraks.

 ERM A 566:1//ab, Eesti Rahva Muuseum, http://muis.ee/museaalview/483177 Ma küll musta lõnga ei valinud, sest olin just ühed mustapõhjalised kindad kudunud ja küllalt sai.  Samuti jäid lõpuks ikka ära lilled. Peale pikka nii- ja naapidi kaalumist ja proovimist ja seepärast, et kirjutasin ERMi kinnaste 852:19//ab pealt maha selle imekena kirja, mis nüüd lillede asemel kinnastele sai. 


Pildistasin kindaid tormijärgsel päeval vee ääres.


8 comments:

 1. Millised imelised kindad! Tõesti võrratud.

  ReplyDelete
 2. Ohh, neid uhkeid iludusi! Ja seda on kohe soe vaadata, et lõngadtokid moonudvad imelisteks Muhu kinnasteks :)

  ReplyDelete
 3. Imekaunis peen käsitöö, aina imetleks!

  ReplyDelete
 4. Tänan, tänan, tänan!! Hästi sosinal lisan, et ... koon juba järgmist paari:) Kaunist jõuluootust teile, armsad!

  ReplyDelete