Friday, August 14, 2015

Maasikalehekirjaga Paistu kindad


Punased marjad valgel pitsilisel taustal.
Ma olen alles paaril viimasel aastal mõned kindapaarid peenikeste varrastega valmis kudunud. Pitskoes sõrmkindaid nende sekka veel sattunud pole. Isegi ei tea, miks. Kas oli põhjus ehk selles, et õige lõng polnud minuni veel jõudnud. Nüüd on aga  head kindalõnga  võimalik  Saara kirjastusest nii hõlpsasti soetada ja kui avanes veel uskumatult tore võimalus viimasel hetkel Saara Suvekooli sõita, siis ...


Nii et need hõrgud iluasjad said valmis Anu Pingi näpunäiteid järgides. Selle kindapaari juuers on palju kauneid detaile - armas maasikalehekiri järgneb sakilisele servale, pitskude, mis üsna lihtsalt meelde jääb, aga siiski pidevalt tähelepanu nõuab. Ja muidugi imekena pöidlakiil, mida saab  muuseumifotolt  uurida. Oi, muidugi veel piki väikest sõrme jooksev armas pisikiri.Need kindad on kandmiseks ja imetlemiseks loodud! Hakkan neid ise kandma, ootan juba sügist.

Aga samas on nad ka suvepäeval kaunikesed, kirikuaia lehtlas jäätist nautida.Villased pitskindad on niisiis kootud Saara Heast kindalõngast 12/2, vardad olid 1,25 ja kel huvi, siis raamatus "Eesti silmuskudumine" on käeselja muster ka olemas.9 comments:

 1. Replies
  1. Imekaunid, sellised pitsilised võiks kududa ka peenest meriinost, mõnest ilusast segulõngast. Noh et kui villast käed ei kannata. Seegi lõng, küll täisvillane, on märksa õrnem kui tavaline 8/2 villane.

   Delete
 2. Väga ilusad sõrmikud, justkui pidukindad.
  Neid vaadates meenus mulle, et vanasti (no nii umbes 10-20 aastat tagasi) arvasin ma, et kui räägiti sõrmikute kudumisest, siis on jutt just sarnastest pitsilistest... Mitte täpselt sellistest imelise disainiga Paistu omadest, aga just valgetest ja pitsilise koekirjaga. Ma ei tea, miks... Huvitav, kas Saaremaal kooti vanasti ka palju valget pitskinnast? Mustjalas küll, eks. Ühesõnaga - tuleb plaani võtta!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Oh, mina olen tegelikult kudunud ka pitskindad kunagi. Valged sõrmikud. Vist nii pisut üle 25 aastat tagasi. Siis olid sellised moes või vähemalt oli mingi võimalus midagi ilusamat teha:) Või olid need lillad... Igatahes pitsilised ja pikema soonikuservaga, tugevate varraste ja suureaugulise pinnaga.
   Ja Saaremaal ikka valged pitsilised. Anu P. kuduus omale ju vist karja omad, need madala randmega. Väga ilusad, sain ka neid kätte proovida. Ja siis sellised kalarookirjalised sealtmailt. Ilus!

   Delete
  2. This comment has been removed by the author.

   Delete
 3. Millised ahhetamaajavalt kaunid kindad!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Jaa! Aitähh! Aga mina saan ka varsti ahhetada ... kui ühed seto pulmakindad valmis saavad:)

   Delete
 4. Imekenad: nagu kaks väikest kunstiteost!

  ReplyDelete