Saturday, July 14, 2012

Päikesesse vaadatesSuvekuumuse eest pole  pääsu. Otsisin ühel päeval palavuse eest varju kaubanduskeskusest.  Kõikjal peibutavad allahindlused, minagi veetsin aega, tõstes riidetükke kuhjast kuhja. Ühes poes jäid silma kaunid siidised kudumid ... aga kõik rikutud, hoolimatult välja rebitud niitide ja  huulepulgajälgedega, kootud detailide lõngad ripnemas . Nii kahju. Kahju raisatud materjalist. Kadus igasugune tahtmine seal olla.

Kodus aga jäi see idee mind vaevama.  Mul endalgi on T-särk, mille esi- ja tagatükk erinevatest materjalidest. Tuulasin oma kangareste ja rätikuid, mõttes ühendada eelmises postituse  näidatud lõngad kangaga.  Ei leidnud midagi nendega sobivat.

Aga leidsin neli siidiresti, kaks helesinist, kaks lõheroosat, õrnades üleminekuga toonides.  Ira kinkis need mulle paar aastat tagasi, ülejäägid. Tükid sellise suurusega, et saaks teha midagi oma tüdrukutele.
Ehk leian ka sobiva lõnga ...  Leidsin. Kellegi poolt hoolega keritud kerakese, linane ja sünteetiline lõng kõrvuti., nähtavasti oli üles harutatud mittevajalik riideese.

Ja siin on siis kootud T-särk, suvekuumuses kandmiseks.
Madlile.
Pole ammu-ammu harutatud lõngast kudunud, hea tunne, väikesest viletsast kerakesest sünnib õrn kudum.


Siidirestid olid aga paari vimkaga, mis pestes mitte välja ei tulnud, jätsingi nähtavale. Madli puhul ei ärata see imestust ka :).See siidsärgike mahuks ka suuremat sorti pähklikoore sisse.


Kududa oli tore, kahe nii erineva materjali ühendamine nõudis aga pea sama aja (mul on vana-vana käsiõmblusmasin), lõpptulemusega jäin küll rahule.
Loodan, et Madlile meeldib ja sain ka pisut vähendada oma lõputuid tagavarasid.
13 comments:

 1. tere!

  oled viimane postitaja blog online rubriigis lehel blogstation.ee
  tahtsin ka oma blogi lisada-
  minu blogi aga ei lisandu blogide hulka, äkki oskad aidata, mingi nipp on ehk?

  ReplyDelete
  Replies
  1. Hea Liis, ei mäleta enam sugugi, see pidi vist üsna ammu olema. Eks mul koba peale see lisamine käis. Praegu ei tule mul isegi selline asi välja, et mõni tore blogi omale vaatamiseks lisada, nii et minust abi pole.

   Delete
 2. Väga hea idee, ajas kohe endal ka sellise pluusi tegemise isu peale! Ilus tulemus ja palavaga seljas kindlasti nii hea.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Proovi jah, arvan et küllaltki soodsalt võib toreda asjakese valmis saada. Õmblustöö osa pole Sulle nii vaevaline ka.

   Delete
 3. Kena idee! Mis poekudumitesse puutub, siis vaatan mõnikord ja imestan, et mille eest tahetakse raha sisse kasseerida (mõtlen nii viimistlust kui disaini, kui õmbluste kohtades ei lange muster kokku vms).

  ReplyDelete
  Replies
  1. Nii see on ja kui ma nüüd oma rõivatükki vaatan, siis ega selle õmblused ka suurt paremad pole.

   Delete
 4. Küll on tore idee ja kaunis tulemus! Mulle nii meeldivad ka Sinu kasutatud värvid, tõesti imelised!

  ReplyDelete
 5. Imearmas asi! Sa oled ikka kohutavalt andekas!
  Martaberta

  ReplyDelete
 6. Väga hea mõte ja ilus teostus!

  ReplyDelete
 7. oo milline tore idee! ja värvid on kenad

  ReplyDelete
 8. Tänan:)! Vaatamata sellele, et tõin idee kaasa kaubanduskeskusest, olen ise ka õnnelik. Sain jälle kord kinnitust sellele, et iga riiderestike ja kehvake harutatud lõngakera võib läbi teha kauni muutuse. Mitu aastat see kera mul siia-sinna tõsta oli ... ei mäletagi.

  ReplyDelete
 9. Värv on väga ilus. Puhas ja selge.
  Ja mullegi meeldib mõte, et nutikusega võib imesid korda saata. Pardipojast võib saada luik ;)

  ReplyDelete