Friday, July 6, 2012

Lapsuliblika suvi

Elisabetil algab lõpuks ometi suvevaheaeg, täna oli viimane koolipäev:)Kudusin talle kerge boolero. Õrna värvi ja hapra tegumoega. Nagu lapsuliblikas, vaatasin.


Jälle püüdsin kududa lapse juhtnööride järgi.
Lõnga valis ta juba kevadel Tallinnas koolivaheajal Pronksi Lõngapoest. Lõng tundus siis nii suvine, viskoosi ja siidi segu. Kuigi siidi vaid 10%, on lõng suurepäraselt pehme ja läikiv. Oli plaan teha vaid õlgu ja käsivarsi kattev boolero, nüüd aga tekkis  Elisabetil tahtmine pisut katvama rõivatüki järele ja lisaks leidsime kodustest varudest rohelist puuvillast juurde, hirmus, et viiest siidisest tokist ei pruugi välja tulla. Capri on küll palju robustsem lõng, kuid nõnda hajutatult ei ole hullu.
Ja lai ripskoes servaosa pidi olema,  kuju vesiroosi lehe järgi, abiks lühendatud read, lõnga nimetus ja värv inspiratsiooniks.
Vesiroosi boolero.
Hakkasin siis oma kudumit selle järgi kujundama. Varrukad pidid saama hästi ümber ja just sellises pikkuses, jakike ise ei tohtinud olla kuskiltpidi lotakas.
Sain vist hakkama, boolero istub küll kenasti.

Eks ta selline ühe suve kudum ole, järgiseks suveks mõtleme jälle midagi uut välja.


Siin suures linnas naudid igat roheluses veedetud hetke, leidsime linna südamest, meeletu liiklusega tänaval, vana botaanikaaia. Peeter I rajas Apteekri Aia aastal 1706, vajadusest kasvatada suuremal hulgal ravimtaimi sõdurite turgutamiseks.
Õdusalt laokilejäetud paigake varjuliste teeradadega, räämas tiigikese ja toredate kilpkonnadega.  On ka vanad triiphooned, neid restaureeritakse jaokaupa. Suviti saab orhideemajas ka suveteatri etendust vaadata, sel suvel on selleks Tom Stoppardi Arkaadia.


10 comments:

 1. Sulnilt neiulik kudum. Fotod on muidugi kaunid, nagu ikka :)

  ReplyDelete
 2. Kaunis boolero! Lapsel on maitset :)

  ReplyDelete
 3. Aitäh!
  Ja nüüd on unustatud kõik need pahurad hetked ja mõned valatud pisarad, kui emme alguses üldsegi ei taibanud, mida lapsele vaja:)
  Lõngu jäi tibake järele, koon kähku veel ühe ürbikese.

  ReplyDelete
 4. Kas teil on Eestis nii pikk kooliaasta?? Aga ilus on neiu, ilus tema boolero :) Paadipilt on ka armas!

  ReplyDelete
 5. Väga kaunis boolero! Kuhu Elisabeti pikad juuksed on kadunud? Nii harjumatu lühikeste juustega piigat vaadata :) Aga kena muidugi :)

  ReplyDelete
 6. Eestis pole kooliaasta nii pikk, me aga elame siin Moskvas, kus Eesti kooli pole. Seepärast käib ta brittide koolis ja neil on see suvevaheaeg väga lühike.

  Triinu, aitäh! Aga jah, need juuksed. Koolis olid lastel täid ja ega meiegi laps ilma jäänud. Et tinge pikkadest juustest üsna võimatu välja kammida, siis pidin tal ise juuksed lühemaks lõikama. Vaat selline proosaline põhjus, aga päris tore soeng sai:)

  ReplyDelete
 7. Oh need vastikud täid... Minu pikad juuksed läksid omal ajal samal põhjusel, 4. klassis olin siis. Õnneks soeng sobib Elisabetile tõesti kenasti :)

  ReplyDelete
 8. Jah, õnneks ta on mul vaprake ja nägu läks kohe naerule, kui peale esimeste salkude lõikamist peeglisse vaatas.

  ReplyDelete
 9. Ah te olete siis Moskvas, kuidas ma arvasin et olete Tallinnas... :) Meil siin on puhkus 2.6.-14(?).8, see on väga pikk. Aga siis kui august saab, see oli väga lühike!!!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ja mulle tuleb nüüd meelde, et kui kunagi esimest korda Soomes olin, oli augustikuu ja lapsed käisid juba koolis, see tundus mulle nii ülekohtusena laste vastu.

   Delete