Thursday, May 3, 2012

Tulbid ja piibelehed Haapsalu sallilMind vaevab pitsikudumine, mis on kardetavasti ravimatu ja väga nakkav :)


Selle salli kudusin samuti Hobipunktist ostetud Midara Micro peenvillasest lõngast.  Mulle väga meeldib see lõng, kuigi kogemust muidugi teiste lõngadega pole, meeldib just see, et ka peale venitamist on aru saada, et tegu on villase lõngaga. Vardanumbriks 3, 25. Äärepitsi jaoks võtsin ülesloomisel number 5 vardad ja siis jätkasin 3, 5. Peale salli venitamist ajasin ka ülesloomissilmused vardale, et pikaksvenitatud sakid kauniks saada.

Milline õnnis tunne on see, kui oled oma salli venima saanud ja siis lõplikult viimistletud salli imetled. Mõtted juba järgmise salli juures ... mis mustriga see olla võiks.

Tulbiga piibelekirjalise salli mustri leiab raamatust Haapsalu sall leheküljelt 70.

Meil siin on parkides miljonid tulbid täies õiteilus ja ka piibelehed aiaservas seisavad sirgelt nagu Qin Shihuangi terrakotaarmee, nii et õige kevadsall.


Madli püüab siin Patriarhide Tiikide viimase allesjäänud tiigi ääres  Bulgakovi vaimu tabada. Minust ta sinna istuma jäi ja muidugi ei jäänud tulemata ka salapärane soniga võõras, kes tundis huvi raamatu vastu neiu käes, mis osutus kõigest Moskva teejuhiks.


10 comments:

 1. Witaj,przepiękny szal i śliczna Modelka :-)
  Serdecznie pozdrawiam,Maja

  ReplyDelete
 2. Kui kaunis sall ja tore reportaaž kevadisest Moskvast! Pitsiga on tõesti nii, et võlub ära :)
  Ootan ka juba nurmenuku- ja piibeleheaega :) Mees oli mul esmaspäeval Brüsselis, seal õitsevad juba kastanid. Loodan, et kaunis soe ja lõhnaderohke kevad jõuab kiiresti ka siia.

  ReplyDelete
 3. Jaa, saime nädalavahetuse Tallinnas veeta ja mulle jälle meeldis, et lillemüüjatädidel olid lettidel sinililled ja oma aia tulbid kõrvuti. Koduakna taga olid kastani õiepungad juba parajalt pontsakad. Siin aga oli samal nädalavahetusel 28 kraadine palavus ja sirelid on õrnlillas vines.

  Pitsilõnga olen juba liigagi palju varuks ostnud:J

  ReplyDelete
 4. See piibelehemuster jäljendab väga hästi ehtsaid piibelehti. Isegi maikellukeste lõhn tuleb kohe meelde. Mina pole nende toredate mustritega ja sallidega ikka veel eriti sõbraks saanud ja seda toredam on teiste töid imetleda.
  Sul on tore pikk sireliaeg, naudid kaugel sireleid ja saad Eestis veel korra seda sama teha.
  Ilusat kevade nautimist!

  ReplyDelete
 5. Kaunis sall! Piibelehe muster on üks ilusamaid. :) Kaunist kevadet!

  ReplyDelete
 6. Aitäh teile ja piibeleheaega teilegi, ehk jagub neid sallidelegi:)

  ReplyDelete
 7. Imekena sall armsa neiu kaelas - kevad kogu oma ilus!

  ReplyDelete
 8. See võib olla ravimatu haigus küll, aga ma ei usu , et see nakkab. Proovisin ka ühe kolmnurkse salli moodi asja kududa, noo nii raske oli, hea, et ellu jäin. Seal oli nii palju nuppe, mis mul ülds ekenad välja ei tulnud :( Mulle see küll külge ei nakka. Hoopis lihtsam ja parem on käia su blgis kauneid sallle imetlemas :) Jõudu !!!

  ReplyDelete
 9. Huh, kui on üks kord nii raskelt läbi põetud, siis ehk enam külge ei hakka:) Mul lihtsalt läks esimene kord nii kergelt, sealt see pisik sisse jäigi.
  Aitäh!

  ReplyDelete