Saturday, November 5, 2011

Kassikäpakampsun

Nüüd on kudum saanud Madlile omase vormi.


Olen ise väga rahul. Madli samuti:)Avar, õrn ja õhuline. Äraütlemata pehme, BBB Sof Dream lõnga koostises on 30% siidi, mis teeb lõnga tõpoolest siidjaks.

Algselt oli mul idee kududa lisaks kahekordsest lõngast pikad kitsad parempidses koes varrukad, samuti kitsas allserv. Madli ettepanekul aga loobusin sellest ideest ja ääristasin kudumi servad õrnalt mustrilise servaga, mis oma õhuliste õhksilmuste ja romantiliste tagidega annab kampsunile pisut vanaaegse ilme.
Samas võimaldab  XXL mõõdus kudum vägagi erinevaid kandmisvõimalusi

Siin on kohtunud kaks Haapsalu mustrit.
14 comments:

 1. Väga kaunis ja nii õrn! Sinu näppude vahelt tuleb ikka imelisi kudumeid!

  ReplyDelete
 2. Oo kui taevalikud fotod! Ja milline peen näputöö! Super!

  ReplyDelete
 3. Imearmas! Tõeliselt õhuline töö ning nii ilus värv... Ja muidugi neidis selles oskab väga kampsunitruult poseerida :)

  ReplyDelete
 4. Madlile sobib uus kampsun tõeliselt hästi! Suurepärane tulemus :)

  ReplyDelete
 5. Tänan, Ülle!
  Monika, täna saime Madliga kuidagi nii ühele lainele, talle vist tõesti mu töö meeldis. Pärast näitas veel, kuidas vööga kantuna muudab kampsun oma ilmet, kahju, et seda pildile võtta ei jõudnud.
  Kadri, tänan. Eile jõudsin veel paar tokki sama lõnga Lianni poest osta, mulle lihtsalt nii meeldib:) Ei teagi, mis sellest veel teha.
  Aitäh Triinu! Sobib, eks ole. Kui mina selga panin alguses, olin lihtsalt proua tavalises pitskamsunis, aga nüüd ...:)
  Zulka, thank you!

  ReplyDelete
 6. Kaunis ja õhkõrn. Super! :)Lõnga värv on ka väga hea, teeb kudumi veel rohkem olematuks. :)

  ReplyDelete
 7. Nii õrn ja armas! Nele

  ReplyDelete
 8. Küll on ilus! Tõepoolest, nii suur kudum annab palju kombineerimisvõimalusi. Kui palju mohääri kulus ja mis suurusele?

  ReplyDelete
 9. Aitäh heade sõnade eest!!

  Lõnga, seda ikka kulus:) Pean kudumi Madlil laskma kaalule panna ja siis saan täpselt öelda, sest vahepeal tuli mul lausa puudu ja pidin juurde ostma. Aga üle 200 grammi seal küll pole.
  Suurus on S-M, kuid esimese pesemise järel venitasin nõelte abil liiga suureks, tegin uuesti märjaks. Sellises suuruses, aga siiski S numbris (kaeluse järgi saab aru)) kudumid on Madli lemmikud.
  Heli

  ReplyDelete
 10. Kas sellist lõigetvõi tööjuhendit ka oleks kusagilt võimalik saada...tahaks kohe endale ka teha :)

  ReplyDelete
 11. Tänan:)!

  Jä selline lõige on väga lihtne! Muster ise annab kõik kätte, kui igal teisel real üks silmus kasvatada, siis moodustub kena nahkhiirevarrukakuju. Kasvatada võib nii palju, kui pikka varrukaosa soovid, siis kududa sirgelt edasi kuni varruka mõttelise keskjooneni, samal real ka kaelaava jaoks kesmised silmused abilõngale kogudes. Sellega on tagaosa valmis(kampsun on kootud õhes tükis tagant alt alustades. Peale seda alustada kolmnurkse kaeluse kahandamist jällegi sama süsteemiga, et kahandad igal teisel real 1 silmuse. Jälgida tuleb, et muster jääks paika. Varrukaava sirgelt kuni hakkad kahandama külgedelt. Soovitan kahandamisel, kasvatamisel kududa paar silma äärtest enne silmuste lisamist või kahandamist parempidises koes, , siis on lihtsam pärast viimistleda õmblust ja kaeluse äärt.
  Kahjuks on kampsik Tallinnas ja mina Moskvas, nii ei saa ma täpset silmuste arvu öelda, kuid proovilapiga saab selle arvutada.
  Muster raamatus Haapsallu sall lk 133.

  Heli

  ReplyDelete