Thursday, July 28, 2011

Kesksuvine Lillevälu

Kuumal juunikuisel päeval alustasin selle suvise kampsiku kavandamist. Valmis sain ta alles nüüd, suvi ju:).
Lõnga oli mul paras kogus, 10 tokki Dropsi Cotton Viscose (Ege, aitäh!!).  Seega võtsin mõelda pisut lõngamahukama kudumi. Olemas oli ka pikk lilleline siidkleit, millele tahtsin sobivat kaaslast. Olen rahul.
Kõige lihtsam oleks nüüd siia kleepida paar pilti kamsikust riidepuul, aga mis ma ikka tegelikkust moonutan, kudusin ju endale:)
Kudumis õitsevad sajad õied ei püüa üle trumbata kleidi lopsakat õieilu.Tagasihoidlikud vasekarva plastmassnööbid, väiksed ja märkamatud, et mitte üle mängida mustrite ilu. Ka ripskoes hõlmaliistu laius on sama, mis ripsilainetel. Kaeluse kahandused sätitud, et ka siidjad kleidiõied pisut välja piiluda saaksid.

Kokkuvõtteks saan vaid nentida, et iga kudum on kandja ja kuduja nägu ning tegu. Minu kampsikule kulus 9 ja pool tokki lõnga, kui sama kudum oleks poole väiksemasse suurusnumbrisse kootud, oleks lõngakulu samuti poole väiksem:).

Ja muster,  vana ja ikka nii lummav. C. Halliku "Silmuskudumise" esimene väljaanne on meie peres päris kapsaks kasutatud. Mu tädi kudus 70-datel  neid mustreid võrratult ilusateks pluusideks, kampsikuteks ja minul on ka kohe käe sees võtta vahel see raamat riiulist.

18 comments:

 1. Mul olid vist maailma suurimad silmad, kui esimese pildiga tõtt vaatasime. Sensuaalne ja naiselik, lummav!
  Cotton Viscose lõnga avastasin hiljuti ja tahtmine ära proovida. Kuidas Sul lõnga katkemisega lood? Ravelrys laideti- nagu juppideks kooks lõnga, katkeb kergelt. Tegelikult see mind ei heiduta, kuna üks kamps ootab just seda lõnga. Ja mis ühe käe jaoks ei sobi, see teise käe jaoks ideaalne.

  ReplyDelete
 2. Väga ilus kooslus kleidiga!

  ReplyDelete
 3. Väga ilus ja jõuad veel kanda küll, suvi ju kestab! Riidepuul poleks pildid pooltki nii kenad kui nüüd:) sobib ideaalselt!

  ReplyDelete
 4. Ääretult kaunis muster! Lisaks 10 punkti selle eest, et tegid midagi nii ilusat omale! Tavaliselt pole kingsepal ju saapaid...

  ReplyDelete
 5. Kasutasin sama koekirja ühe mütsi kudumise. Minu meelest on see muster lausa suurepärane! Ja kampsik sai ilus.

  ReplyDelete
 6. Oh, head sõnad julgustavad ja inspireerivad! Aitäh, aitäh!!

  Nele, viskoosisaldus teeb lõnga õrnaks, nii pidin enne kudumist alati vaatama, et käed oleks kreemitatud ja küüned korras. Aga lõng ise on tugev, katkevad need kuid, mis kuhugi takerduvad ja vahel juhtub, et tõmbad varda otsaga hooletult ning siis on küll selle pusaga tunne, et lööks käärid külge. Kuid sellised need viskoosilõngad ju on, tahavad õrna kohtlemist ja rahulikke vardaid. Mulle meeldivad aga siiski.

  ReplyDelete
 7. Aitäh, Murakamari! Need vanad mustrid on tõesti lummavad.
  Peangi täiendama postitust, muster on C. Halliku raamatust "Silmuskudumine".

  ReplyDelete
 8. Väga,väga imeilus kampsik Sul,no tõesti naiselik ja armas!

  ReplyDelete
 9. Tänan Kai, mina aga ohkisin Su viimast salli vaadates.

  ReplyDelete
 10. Ühinen eelnevatega. Väga-väga kaunis kampsun! "Silmuskudumine" (see varasem versioon) on meiegi peres au sees ja ikka kasutusel. Ma muidugi ei pidanud vastu ja ostsin ka viimati ilmunud variandi.

  ReplyDelete
 11. Väga kaunis muster ja kampsun imeline. Sobib sulle väga. Riidepuul ei tuleks pooltki ettekujutust tegelikust ilust. :)) Super!

  ReplyDelete
 12. Lihtsalt armas ! :)

  ReplyDelete
 13. Nii ilus! Ja tõesti naiselik! Võib-olla minu järgmine töö endale ka selline väike kampsun...:)

  ReplyDelete
 14. Nüüd tuleb üks kudum teise järel! Viskoosi-puuvilla segu on väga tänuväärne ühendus, suveks just õige. Väga ilus muster, selge see:)

  ReplyDelete
 15. Imeilus ja sobib väga hästi!

  ReplyDelete
 16. Tänan, tänan, tänan!!

  Heli

  ReplyDelete