Wednesday, December 1, 2010

Mütsi asemel

Kui pakane paugub, siis annavad ka paandunud mütsivastased alla. Ühel päeval toodi mulle 4 tokki roosat lõnga palvega sellest mingi toru kududa. Selline, mida hea mugav õues pähe tõmmata või siis niisama salli asemel kanda.Kuigi idee oleks pidanud olema lihtsalt teostatav, siis õnnestus mul kõik valesti teha ja esialgne 10 cm läks harutamisele.
Lõpptulemus sai selline, et kudusin vaheldumisi ühe- ja kahekodse lõngaga, et anda kudumile juurde mahulisust. Üleni kahekordsena kududes oleks jäänud  liialt tuim.

Siin on hästi näha kahekordsena kootud osad.


Samuti hoiavad sellised vaalud kenasti vormi, pähe tõmmates on toru tihedalt ümber kaela. Seda peaks alumisel fotol hästi näha olema.
Tagasipööratud serva soov oli omanikul kohe ja samasugune soonik on ka allservas, langedes kenasti õlgadele.


 Kokkuvõttes läks mõtlemise ja mõõtmise-katsetamise peale päris palju aega. See see on, kui hakata muudkui otsast tegema:)
Põhiosa kudusin varrastega nr 4 ja lõng on selline tavaline, 50% villa. Ja lõnga kulus torule 200 grammi.

7 comments:

 1. Väga mõnus ja praktiline peakate! Kui mitu silma Sul vardal oli?

  ReplyDelete
 2. Väga põnev kudum, sellega pole vist salli enam vajagi?

  ReplyDelete
 3. See oleks hea ka minu juustega! Need takkud ei mahu ühegi mütsi alla!
  Eile ostsin ka uue Käsitöö-ajakirja :)

  ReplyDelete
 4. Ülle, unustasin enne käest andmist silmused üle lugeda, hea, et küsisid:) Sooikule lõin 152 silma ja vardad 2,5. Siis vardad nr4 ja kahandasin soonikusilmuseid peaaegu poole jagu, sest koon lõdva käega. Töö käigus aga kasvatasin tasapisi umbes 20 silma juurde, et pealaelt pigistama ei hakkaks. Vaalude kõrgus on 14 rida, ja pahempidine pind on kahekordsena kootud. Lõpusoonik on pisut suuremate silmuste arvuga, et õlgadel ilusti kiskumata hoiaks ja maha kudusin venivalt.

  Monika, just, proua, kellele kudusin, ei armasta salle. Eile tegi proovikandmise, kuskile külm ligi ei pääsenud:)

  Maahiska, Sinu soeng mahub siis, kui kood laiema:)) Ajakiri oli seekord hästi ilus, eks.

  ReplyDelete
 5. Hästi kena reljeefne kude! Kui mütsid ei sobi, siis see on üks hea praktiline lahendus.

  ReplyDelete
 6. Hahhaaaa,kohe alguses tundsin su jutus enda ära..:))) Mul sarnane ketserlik plaan endale mingi toru punuda sest vot ei taha mütsi...Sinu oma on tõesti tore!

  ReplyDelete
 7. Aitäh!! Viimasel ajal on selliseid torusid näha pigem hästi suurte varrastega kootult ja ka avarust on neil ikka rohkem. Mina lähtusin jah praktilisest vajadusest, sest kindel soov oli, et peakate ikka tihedalt peas püsiks ja vinge tuul kuskilt sisse ei poe.
  Eilse 25 miinuskraadiga oleksin ka endale sellist kiivrit tahtnud:)

  ReplyDelete