Monday, October 25, 2010

Lihtne ja soe müts


Pole paremat, kui klassikaline kootud müts. Sellisele järeldusele jõudsin, kui tuulasin mitmel hommikul lapse mütsides, et talle pähe leida midagi, mis peaks kinni tuule ja vihma ja mille alla mahuks ka kohustulik koolipats.


Pisut arvutamist ja tundus, et idee saab teoks.
Et see pats ikka mütsi alla mahuks, kudusin kasvavate ja kahanevatega palmikutega mütsi. Peale tublit soonikut alustasin 5:5 palmikutega, iga järgmise keeru ajal kasvatasin  ning lõpupoole jälle kahandasin palmikud sihvakamateks tagasi.


Lõnga võtsin kahekordselt ja vardad polnud ka liialt jämedada, nr 4 tundus paras. Piltidelt on ka näha, et lõng on karvane, Fonty angoora, see ei aja õrna nahka üldse kihelema.
Selline mütsitegu siis. Kõige mõnusam oli kudumise juures see, et sain puhata karupükste kudumisest, mille pilt loodan ka varsti teha. Veel veidi ja saavad valmis!


Aga et sõitsime koolivaheajaks Eestisse, siis käisime Lühikese Jala Alikka käsitööpoes ja tegime Madli (mu vanem tütar) tehtud võrudest ka pilti. Me otsustasime nii, et mina teen maavillasest lõngast oma netijuhtmeid ja Madli puub puuvillaseid võrusid eheteks, et pisut taskuraha teenida.


Küll on hea kodus olla!

8 comments:

 1. Väga armas müts! Tundub nii kerge, pehme ja soe!

  ReplyDelete
 2. Mütsist õhkab lausa pehmust. Kaunis suurte palmikutega müts!

  ReplyDelete
 3. Nüüd lähen Allika käsitööpoodi uudistama, mis huvitavaid asju seal müüakse! Triibuliste võrude ja juhtmete mõte on päris hea.

  ReplyDelete
 4. Aitäh märkamast, Nele ja Monika.

  Anna, mulle meeldib väga kogu Allika poe väljapanek. Kuigi kaup on osaliselt sama, mis mujalgi käsitööpoodides, mõjub kõik värskelt.

  Heli

  ReplyDelete
 5. Väga mõnusalt soe ja pehme müts tundub!
  Võrud on endiselt võrratud :)
  Nii tore on lugeda, et saate pisut aega kodus veeta!

  ReplyDelete
 6. Mõnusalt soe ning pehme müts ja võrud on tõesti võrratud!

  ReplyDelete
 7. Nii mõnus müts ja muidugi on oluline, et see pats ära mahuks.Mul endal sama häda pideval.

  ReplyDelete
 8. Aitäh Teile mõnusate ja soojade sõnade eest:)
  Uurisin just Triinu lahedast kaelasoojendajat, Lemmi pruuni ja sooja baretti ja Ülle imeilusaid sokimustreid! Peale väsitavat sõitu on nii lõõgastav väike blogitiir teha, see lausa soojendab hinge.

  ReplyDelete