Thursday, July 7, 2016

Suvine kudumine

Harvaks on siin blogis jäänud postitused tavalistest, kantavatest ja tänapäevastest kudumitest. Viimase kudusin möödunud suvel, nüüd uus suvi ja uus kampsun. Mõnuga otsisisin välja suured puuvardad ja lasin lõngal joosta. Selline toonitud lõng on ka puhta parempidise pinnana elav.  Natukene, hästi natukene lisasin ka viimase aja teemat, heegeldamist. Seljatagune pits ootamatus kohas, tundus üsna originaalne mõte, tegin pähetorganud idee ka  teoks.

Esitükil samuti pisut pitsi, kuid ainult külgedel.Ausalt öeldaes olen ise ka üllatunud, et selle kirju lõnga ka kampsuniks kudusin, seisis ja sesis, ootas oma aega.... ära ootas. Lõng on kolmekordne, Aade oma.


Kuna meil viimasel tuuakse teiseringipoodidest koju just selliseid lohvakaid hilpe, mida mina ise samas vanuses kandsin, siis polnud tegumoe leidmisega absoluutselt probleemi.  Just selliseid kampsunieid kandsin ma ise noorena:).
Siis tundus tavaline maavillane aga midagi, mida eriti nagu kapsuniks kududa ei tahtnud, no tavaline liiga. Kuigi ega eriti muud saada polnud. Nüüd on aga ehe villane kampsun parimast parim ja vägagi hinnaline.
Suvi, olgu või jahe ja vihmane on ikka suvi:)

Ja nagu juba kirjutasin, siis tegu Aade 8/3 lõngaga, vardad nr 6, heegelnõel samuti 6. Esi- ja tagaosal 84 silmust.Ilusat suve!

5 comments:

 1. Uskumatu, et number 6 vardad. Kui on selline ilus ühtlane kudum, siis tundub nagu oleks ka töö peenem.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ma ei oska enam lõdvalt kududa:) Uskumatu, kuidas kinnaste kudumisega oma münusa pehme käekirja võib kaotada.

   Delete
 2. Väike jupp pitsi teeb kampsuni hetkega huvitavaks.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Eks ole! Ja meeldis omanikult ka, kuigi ma talle kudumise ajal seda isegi mainida ei julgenud:)

   Delete
 3. Võiks öelda, et lausa ajatu kampsun! Ühelt poolt lihtne, aga kaunistus annab uue ilme.

  ReplyDelete