Tuesday, June 14, 2016

Nupuline

Rõõmus tegemine oli Muhu abuvesti heegeldamine, tööks ei saaksi seda pidada, kuigi lõng oli peenike ja heegelkonks ka.Meie suves päästab selline vest külmetamast.  Kanda saab seda ju mitte ainult Muhu rahvarõivastega nagu minu tehtud fotodel.


Kui midagi soovitada enne heegeldama asumist, siis ehk rahulikku kavandamist, et vestike ikka õigetviisi napp ja istuv saaks.

M. Kaarma on Muhu vesti üliarmsasti jäädvustanud.Mina heegeldasin Saara Heast kindalõngast 12/2 ja heegelnõela võtsin nr 1,25.


11 comments:

 1. Nii huvitav muster! Kandmisvõimalusi on kindlasti mitmeid.

  ReplyDelete
 2. Väga põnev! Nii armas!
  Kas need valged tupsud on ka heegeldatud ning kas siis valget lõnga tuleb kaasa vedada?

  ReplyDelete
  Replies
  1. Aa, vaat see on hea küsimus! Väimalusi on kaks:) Kohe heegeldad motiiviga koos, tulemus igati korrektne ja ilus. teine võimalus, tikid peale motiivide kokkuõmblemist. Tikkimisel saab hakkama täpselt poole vähemate lõngaotstega:) mina valisin tikkimise variandi.

   Delete
  2. Kaasa vedamine on ka võimalus, mida ma tööproovi tehes järgi ei proovinud, suurendasin vanade vestide pilte ja sealt paistab, et ega nad vanasti sõlmesid ja pikki lõngajookse helvaks tooniks ei pidanudki:)

   Delete
  3. Samas, arvan et kaasa vedades jääb valge lõng töö paremal poolt vaadates näha, sest põhilõngast ketid on sammaste vahel päris peenikesed, nupulõnga pole seal kuhugi peita.

   Delete
  4. Tänan vastuse eest! Näeb tõesti valja, nagu oleks nupukesed sisse heegeldatud. Väga ilus töö.

   Delete
  5. Tänan vastuse eest! Näeb tõesti valja, nagu oleks nupukesed sisse heegeldatud. Väga ilus töö.

   Delete
 3. Невероятно красивый жилет, я правильно поняла, что это элемент национального костюма? Прошу прощения, к сожалению, могу писать только по русски :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Spasibo! Da, eto zilet element nacionalnogo kostjuma.

   Delete
 4. This comment has been removed by the author.

  ReplyDelete
 5. See on nii äge! Sinu blogiga on kohe nii, et kui seda vaatama satun (ja satun väga tihti), siis tuleb kohe tahtmine endalegi teha!

  ReplyDelete