Monday, October 12, 2015

Varrastel kootud suvekampsun sügiseksVõtsin suvelõpul aega, et kududa see ülitavaline ja lihtne kampsun. Rida siin, teine seal. Kudumismasinaga saaks  samasuguse ja ehk paremagi tulemuse, kiiremini oleks saanud igal juhul. Aeg maksab. Kindlasti. Aga ei kudunud aja peale, saati veel maksu eest.  Kudusin tasahilju oma suve sellesse kampsunisse. 


Selle suve kõige-kõige ja üldse kõige pehmem lõng. Saamiseks tuli sõita üle mere Hiiumaale. Kes teab, see mõistab millest räägin. Villavabrikust saadud pehmed vihid käes, sai neid suvistel autosõitudel üle põlvede keritud. Pehmed ja suured kerad sain. Hele ja tume. Millist kirja kududa,  kas veel mõnd tooni oleks, mõtteid oli igasuguseid. Õrn taimvärvitud kollane vanadest varudest aga andis märku, et temagi aeg on käes. 
Kuigi ma tihti koon nõnda, et lõng varrastel annab mustri ka kätte on  muster sageli  kuskil juba olemas. Kas vana kinda või muu kudumi peal. See kampsun sai peale helehalli soonikut kirja, mis kaunistas kungisi meeste mütse. Sirvisin inspiratsiooni saamiseks Saara kirjastuse suurt "Eesti silmuskudumine 1. Tavad ja tehnikad" ja seal see  oligi. Edasi aga läks mõte lihtsalt uitama ja kuidagimoodi tekkis  optilise efektiga kirjavöönd varrastele. Seljatükile siis, sest kudusin eriti vanamoodsalt, kõigi külje- ja varrukaõmblustega. Eks ma valdan õmblusteta kudumist ka, aga klassika on mõnus.


Taskud pidid olema, muidu oleks võinud kudumata jätta, see oli tingimus!


Parajalt nööpe ka. Väike kaelus. Pemelt istuvad varrukad. 


Mõnus! Täitsa venitatavad taskud.


Liigutada kannatab ka, kuskilt ei paista kiskuvat.Loodetavasti on kandmiskõlbulik see minu  selle suve kampsun.


Tegelikult peaksin nüüd koheruttu ammualustaud kindad ka valmis kuduma, lubadus tuleb täita:)13 comments:

 1. Super kampsun! Tegumood, muster, taskud-kõik on suurepäraselt paigas! Mina koon ka üsna tihti nö. klassikalisel viisil, see on lihtsalt nii käpas ja hoiab vormi ka hästi.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ingi, aitäh!! Just, see vormi hoidmine. Vanal heal viisil kootud ja kokku õmmeldud kudum on palju-palju vormihoidvam. Peale pesemist pole seda pika suka tagasivenitamist kampsuniks:) Mulle meeldib ka enne õmblemist kõik tükid eraldi vormi ajada, st pesen neid ja siis sätin paika. Eriti mõnus on nõnda kokku õmmelda ja jällegi peale järgmisi pesemisi ei vaju ära, eks ole.

   Delete
 2. Nii mõnus kampsik. Stiilne! Taskud on tõesti vajalikud - ma kooks iga asja peale taskud kui aga sobiks:)
  Viimasel ajal olen ka üha rohkem läinud tagasi klassikalise, iga tükk eraldi, kudumise juurde - lisaks vormihoidmisele võimaldab see mõned otsused hiljem teha.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Anneli, no täpselt minu mõtted:)
   Aitäh, et kirjutrasid!

   Delete
 3. Väga ilus ja stiilne! Mõnusad värvid koos, tundub tõeliselt mõnus, soe ja pehme kampsun (suvesoe ka ju sees). Ma koon ka praegu kampsunit, mis vajab kokkuõmblemist.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Suvesooojaga kampsun, nii hea:) Tundub, et vana hea klassika pole unustatud, see on nii tore.

   Delete
 4. See on nii vahva kampsun! Jah ja taskud peavad olema. Ja kui ilusaks neiuks su väike laps on kasvanud.Kui nüüd sellest tehnilisest küljest rääkida, siis mul on tõsine mahajäämus, sest mina üritan siin selgeks saada, kuidas ilma õmblusteta kududa.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Oi, see mahajäämus saab Sul kindla peale kohevarsti likvideeritud! Igatemoodi on põnev kududa, eks ole. Olen ise ka Anna fänn, kes koob vaid õmblusteta ja see kohe ON tema stiil. Mul tegelikult on just praegu käes noh peaegu õmblusteta kamps:) Homme on pikem sõit ees ja paaniliselt otsisin midagi tee peale kudumiseks. Pole klassikaline õmblusteta ülevalt alla, aga noh vähemalt alumise osa koon ringselt:)

   Delete
 5. väga ilus ja optline :)
  lisaks head toonid - sobivad kõigega.

  ReplyDelete