Wednesday, January 28, 2015

Pikad sukad

Nagu jõudsin poolsukkadega valmis, alustasin koheruttu pikkade sukkadega. Kirjad pole küll samad, aga nende olemus on sama ja kirjade loogika jääb mõnusasti käe sisse.


On pikkust neil sukkadel ja on laiust. Aega võttis kudumine ka ikka mõnusasti. Eks nende viklite pärast, mis nii ette kui taha said. Ees jala peal jooksevad viklid ikka kuni väikse varbani ja taga kanna peale välja. Mul olid peened vardad ka, 1,25.
Vikeldamine on mõnus tegevus, paras mediteerimine.
Oleks vast võinud ka tugevamad vardad võtta, aga tahtsin tihedaid saada ja tihedad tulid ka. Samas puised ka pole, mõnusasti läksid jalga.No linnapildis päris kena värviline vaatepilt.16 comments:

 1. Nii ilusad! Sa "minu lastele" nii lähedal elad, nad kiriku kandis :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. On, ei saa isegi pilku fotodelt ära! Vaatasin nüüd viimast fotot ja on tõesti minu kodutänava moodi, aga tegelikult on see Uue Maailma asumis tehtud, Koidu ja Videviku nurgal.

   Delete
 2. Jah, sukakudumine on tore! Rääkimata sellest, kui sel kenal tööl nii ilus tulemus on:)

  ReplyDelete
  Replies
  1. See tundub mittesukakudujale kindlasti kõva liialdusena, aga no see ON tore! Minu jaoks on kõige-kõige mõnusam see moment, kui kõik on valmis ja saan oma sukad (kindad, mis iganes kootu) ettevaatlikult villashampoonist vahutavasse vette suruda, loputada, rätikusse mässuda ja siis lõpuks vormides neile ilus kuju anda. See pehmekspestud villase lõhn ja pehmus! Võrratu. Kudumiseks peab muidugi aega võtma ja oma tegevust mõtestama, sukakudumist uisapäisa ette võtta pole mõtet.

   Delete
 3. Hästi suur töö ning tulemis on uhke! On, mida mitu põlve pärandada.

  ReplyDelete
 4. Imeilusad! Ja mulle nii meeldib, kui hallis linnapildis mõni selline värvikas rahvalik riietus ette satub.

  ReplyDelete
 5. Väga, väga ilus!
  Tahaks ise ka midagi sellist kududa aga pole julgust olnud et alustada. Tundub suur töö olevat! Arvan et proovin enne sokid kududa väikese mustriga:)

  ReplyDelete
 6. Väga, väga ilusad! Mul teeks kohe tuju paremaks, kui midagi nii rõõmsat ja värvikirevat tänaval vastu tuleks!

  ReplyDelete