Tuesday, October 7, 2014

Piibelehed sügisel

Pakkisin selle kauni salli peale neid paari klõpsu tänasel külmal hommikul ja andsin käest. Kudusin jälle kaunisasja, peenest täisvillasest lõngast ja suure. Ühes mustrikorras on sel lillega piibelehekirjal 26 silma, sallis on  kõrvuti kuus mustrikorda. Seekord siis nii.  Oli küll kiusatus luua vardale  vähem silmi, kuid ma siiski ei teinud seda. Suurel sallil on oma kordumatu võlu. Õlgadele võetuna katab ja soojendab see täiuslikult.

Kudusin Midara 28/2 villasest lõngast. Ja mõõdud  96 x 178.
Ja kindlasti on märgata, et äärepitsi serv pole üles loodud kahekordse lõngaga, seekord tahtsin nii.

10 comments:

 1. Suurel sallil on tõesti mingi imeline võlu :) Väike ja kitsas on kindlasti autentsem ja puha, aga elus tahaks ma pitsi ikka lausa mähkuda. Nii et jätka, kallis sõber suurte ja suursuguste pitsiimede kudumist.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Hea meel, et minuga sama meelt oled. Ja tead, sõnapaar väike ja kitsas lõi mulle kohe silme ette haapsalu salli, mille õhest teatud kapist leidsin. Kunagisest UKU sallist oli järele jäänud nii umbes 40 x 120, hoolega kantud oldi teist muidugi ka ja tublisti pestud. Suurest sallist jääb ehk pisut roihkem alles :)

   Delete
 2. Mu meelest pigem pisut laiem sall, kui liiga kitsas. Suurem on suursugusem. Imeilus töö!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Jaa, samas muidugi võiks olla ka kitsam sall, mis teinekord toob seljas olevad rõivad eriti ilusasti esile. Aga ikka suur kaunis on see, mis ka minu olemusele sobib

   Delete
 3. Imekaunis sall! Tänase vihmase ilmaga tahaks end sinna sisse kerida!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Oo jaa, nõus! Mul oli tegelikult hirmus kahju seda salli käest anda, sest just sama tahaks isegi teha

   Delete
 4. Laiem on uhkem, saab voltida, mässida jne. Kas see Midara lõng, mida kasutasid, on nende Haapsalu- e. Micro-nimeline lõng? Seda kiidavad mitmed.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Just, Micro lõng. Haapsalus sallimeistrid vist siiski seda lõnga enam eriti ei hinda. minule veel meeldib, valmis kudum on oma olemuselt mõnusalt villane ja rühikas. Mulle endale väga pehmed sallid, mis kipuvad oma vormi ruttu kaotama, eriti ei meeldi. Samas, kui kaela ümber mässida, siis muidugi pole suurt vahet. Aga sellest lõngast suur sall tõesti langeb kaunilt ja nupud jäävad ka vormikad.

   Delete
 5. Imetlen neid sinu õhulisi salle! Võrratu!

  ReplyDelete