Wednesday, August 6, 2014

Ablas linnuke

Kolm kuuma päeva Saara suvekoolis möödusd mul ahne linnukese kombel:). Ole aga kärme napsama uusi palakesi õpetaja näpu vahelt varavalgest keskööni. Aitäh Anu, et meile oma oskusi jagasid.

Ma sain kolme pika päeva jooksul valmis kaks maasikat ja linnukese ja rõõmu on palju.

Vaat sellise linnuke sikutab mul siin omale mammukest:)


Mammud, lill ja leht on  püüdlikult higise ja väriseva käega jäljendatud, nende tikkimise tehnika autoriks on Anu Kabur. Linnukese tiivake, uhke kroon ja jalavõrud ka tema tööd vaadates tehtud.
Tikkisin vanale rõivatükile ja lõngad on 8/2 villased. Sidepiste ilu saime imetleda õpetaja tikitud tekki ja kleiti uurides. Ja häesti põnev oli teada saada, kuidas muhutikand aja jooksul muutunud on ja kuidas ikka igal meistril oma käekiri on, mille jäljendamine küll kena pole. Aga ka juba avaldatud mustrid, mille autorid need lahkelt meile kasutada on andnud, pakuvad tikkimisrõõmu, ole ainult kena ja ära unusta märkimast, kelle lilli  tikkinud oled.

Lisaks õppimisele jõudsid mõnedki meist ka pisut mängida - saime vaadata lõngavärvimist (siin on minu kaks vihikest, mis kumbki omamoodi värvi külge said, aga hõõguvad mõlemad!), käisime karjääris suplemas (ma polnud saanud sel suvel veel ilma alaealise saatjata vees käia, nautisin ikka täiega leebelt leiget  vett kui ka lõõgastusvõimlemist vees kogenud instruktori käe all) ja kuulasime vapustavat unejuttu. Hommikul keetsid hoolitsevad õpsid eriti maitsvat putru ja neil oli kaasa võetud kohviautomaat, et keegi ei peaks kohvipuuduses piinlema. See oli lihtsalt nii armas. Rääkimata sellest, et  kolmekesi olid lektorid oma kursantide päralt tõesti umbes 19 tundi ööpäevas. 

Lisan veel, et kiigake kindlasti ka Sallihullu päevaraamatusse ja näete ise, mismoodi me puhkasime ja mängisime:)

5 comments:

 1. Imeline linnuke, nii särav ja rõõmus :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ja kindlasti saab Käsitöökooli lehel varsti näha sellist säravat kärbseparve ka, et kuku ümber:)

   Delete
 2. Kadestamisväärne kursus!
  Tikkimist tahaks küll kunagi õppida, lihtsalt tikkimist ilma piirkondliku piiranguta.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Oli küll! Me ikka saalisime hingetõmbepausidel kõigi kolme seltskonna vahet, mina vähemasti:) ja kadestasime rõõmsalt üksteist.

   Delete
 3. Imeilus värviline linnuke. Sa oled väga andekas, tikkimises sealhulgas ;)

  ReplyDelete