Thursday, July 31, 2014

Lõng peenemaks


Mõtlesin testida mõne lõnga värvikindlust (mis polnud kiita, nagu kahtlustasingi) ja kasutasin samas võimalust lõnga ka peenemaks saada. Lihtne, kerid märja lõnga tugevalt sobiva poti ümber ja lased lõngal täielikult kuivada. Lõng venib märjana ikka tublisti ka pikkusesse, nii et  kasu sellestki. Ainult ettevaatlik tuleb olla, märg villane lõng võib kerides naha ruttu marraskile hõõruda.

Vanasti kasutati sama nippi, märg lõng keriti ümber puupaku.


Ja pisuke jupp ka labakinnast kootud. üks kinnas valmis ja väga ilus sai.


Midagi uut alustasin ka, mulle meeldib, et kohe on midagi väikest kaasa haarata, kui kuhugi pikemaks minek. Need on Tarvastu kindad, originaal ERM 738. Väga armas kudumine, peale Tõstamaa sukki on kinda roosimine lihtsalt puhkus.


Ja juba mõne päeva pärast ootab mind ees eriti tore ettevõtmine. Loodan omandada esmased teadmised mutukate tikkimises:) ja seda eriti vahvas kohas - Saara suvekoolis.4 comments:

 1. Mina venitan oma lõngu vihis - panen märja vihi koksu otsa rippuma, vihi alla riputan raskuseks poti vms. Aga Sinu meetod on kindlasti efektiivsem.
  Ja kadestan Sind Saara suvekooli pärast. Minule olid need kuupäevad nii ebasobivad, kuigi niii väga oleks tahtnud minna.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ahh, vihis venitamine on ju hoopiski lihtsam, kohe teen ka nii - aitähh! Poti ümber oli lihtsam pisikesi kerasid ümber kerida, pistsin koheva lõngakera vette ja muljusin õrnalt, kuni värvi ei andnud ja siis kerisin.
   Olen ka seni lihtsalt kadestanud, nüüd võtsin kätte ja käin ära:)

   Delete
 2. Labakinnas on eriti peen ja sõrmikud nii rõõmsad!

  ReplyDelete
 3. Väga kaunid kindad! Roosimist ei ole ma veel julgenud proovida, aga kui Sa ütled, et see on puhas lust, siis võtan ikka selle ette kunagi :)

  ReplyDelete