Wednesday, June 4, 2014

Tõstamaa sukad

Valmis, hulk töötunde selja taha jäetud ja nüüd suur rõõm tehtud tööst ja uuest oskusest.


Lugege nüüd ise motiivid kokku!

Sukad, kindad  - nende tegemine oli selline lihtsam, tavaline töö. Neid kulus palju. Seda imelisem on, kui rikkalikult kaunistatud on meie sukad-kindad.

Võtame või needsamad sukad. Milline aeganõudev töö ja kui kiirelt see kulus. See aga ei näinud kedagi heidatutavat ja nii ongi näha, et ka sukakand, mis ju pastla-kinga seest väljagi ei paista, on kaunistatud õrnade roosimotiividega ja roositud motiid jooksevad varbaotsteni.
Kudumise ajal mõtlesin, et kindlasti olid nee kaunistused tähtsad nii oma pere, kui kogukonna naistele. Mehe ema märkas minia kauneid sukki ja jõukas perenaine kas kudus ise, või lasi kududa eriti rikkalikke sukki. Ma arvan, et suure pere ja talu kõrvalt pigem lasti need kududa ja maksti kas rahaksese või toidukraamiga.

Proovisin kudumiseks kulunud aega mõõta, kuid loobusin. Sel pole lihtsalt mõtet, leian ma :)


Varda liiguvad ikka siis, kui kudumiseks aega leiad ja nii kiiresti, kui parajasti jaksu on.


 Tänast päeva ootasin. Saaks ometi sukad valmis, omale mälestuseks mõned fotod ja siis annaks nad käest. Ilma pisemagi kahjutundeta.  Pisuke värin ikkagi on sees, et kas kõlbavad. Loodan, et töö ei saa laituse osaliseks, sest mis seal salata, see oli mulle suur väljakutse. Et sukad oleksid võimalikult originaalilähedased ja samas sobiksid jalga praegusaja naisele. Meile ei sobi ju lontis ja kottis sukad, mis kinga sisse ei mahu. 
Ja suur-suur rõõm mahub veel tänasesse päeva. Mu väike tütar tõi koju tunnistuse, kus oli viite kõrval vaid üks neli, matemaatika. Prantsuse keel, mida ta nii kartis, oli samuti viis. Suure töö tegi laps ära. Koolivaheaeg võib rõõmsalt alata!10 comments:

 1. Nii ilus. Heli, Sa oled ikka üks ütlemata osav naine!

  ReplyDelete
 2. Imetlen tehtud suurt tööd ja kaunist tulemust, ning kadestan omandatud oskusi!

  ReplyDelete
 3. Võimas! Tublid olete mõlemad... Sina kudusid vapustavalt ilusad sukad ja tütrel nii hea tunnistus!
  Aga meil on sirelid juba õitsenud :(

  ReplyDelete
 4. Millised imelised sukad! Müts maha su oskuste ees.

  ReplyDelete
 5. No on vast peen näputöö! Imetlen Su osavust ja kannatlikkust...!!!

  ReplyDelete
 6. Kõik on juba öeldud vist? Tõesti uhke töö!!!

  ReplyDelete
 7. Väga uhked sukad Heli! Sa veel mõtled, et kas kõlbavad. Ma ei tea kedagi, kes selliseid sukki nähes lakke ei hüppa. Päikest!

  ReplyDelete
 8. Tânud, et märkasite!!
  Aga teate, pidin ühel sukal varbaotsa üles harutama, olin kogemata võtnud valet tooni valge kerakese. Pole hullu, ise tegin, ise parandan vead:)

  ReplyDelete
 9. Nende sukkade kirjeldamiseks ja kiitmiseks tuleb sõnadest puudu! Üliuhked, ma paneks need klaasi taha seisma ja pidupäeval ehk jalga ka!

  ReplyDelete