Sunday, January 5, 2014

Läänemaa kindalinnud

Kudusin sügisel. Jällegi kindad, mida tahaksin kududa veel ja veel. Imekenad mu silmale. Eeskujuks muuseumikindad tähistusega ERM A 447:261ab. http://www.muis.ee/museaalview/625022Tumeda sügava sinise leidmisega olin suurtes raskustes. madlile kootud lapilistega sain aru, et tõepoolest iga sinine ja punane kokku ei sobi. Nõu küsinud ja saanud, asusin õigete lõngade otsingule ... ja leidsin ka.
Nagu piltideltki näha, on need värvid pildile saamiseks kõvasti vastupanu osutanud. Muhu roosa hõõgub korvis külmalt ja punane lihtsalt hägustub. Sinisega seekord sain sõbraks ja sõlmisime vaherahu.

13 comments:

 1. Imekaunid kindad! Keegi võiks kindakudumise komplekte müüa. Õigete lõngade leidmine on paras peavalu.

  ReplyDelete
 2. Tänud!
  Arvan ka, et ostjaid ehk oleks, eriti komplektidel, mille lòngu tõesti keeruline kokku otsida on. Mõtlesin, et peaksin iseenda tarbeks sellised komplektid tegema, et kui kunagi vaja, poleks jälle seda otsimise vaeva:)

  ReplyDelete
 3. Kas raatsid rääkida kuskohast sellist toredat sinist lõnga hankisid?

  ReplyDelete
 4. Kaunid sõrmikud. Väga mõnus (ja selleaasta talveks ka praktiline) värvivalik.

  ReplyDelete
 5. Imelised kindad!
  Igatahes ajasid nüüd mulle kinnaste kudumise ise peale :)

  ReplyDelete
 6. Ikka! Igal poes vaatan villaste lòngade järele. Turgudel ja mujal ka. Nende kinnaste tõesti ilusa sinise leidsin poest Wool ja Woolen, mis asub Tallinnas Tartu maanteel. Lebas selline sassis viht seal korvis. Palusin luba seda õues uurida ja oligi see, mis vaja. Meeldis ka, et lõng on selline pigem jämedam 8/2, pisuke ebaühtlus ei seganud ka. Paksem lòng sobis, sest näpud ju pole kirjatud. Selline lugu siis selle sinisega:)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Hea teada :) Madarapruuni 8/2 leiab vahel Jolleri poest Müürivahe tänaval. Aga seal samamoodi - poevalgus moonutab värve. Sõrmikud on uhked! :)

   Delete
 7. Võrratud kindad! Ja nüüd on minul ka kinnaste kudumise isu peal ... kuid kust selle aja küll võtan ....

  ReplyDelete
 8. Jaa, see aeg, seda läheb nende peale ikka küll;)

  ReplyDelete