Friday, April 12, 2013

Uksed valla: ERM 104

Homme on Eesti Rahva Muuseumis lahtiste uste päev  Uksed valla: ERM 104, kus toimub ka vahva hipiehete valmistamise töötuba,  kus MTÜ Tuleloo liikmete juhendamisel saab oma fantaasia valla päästa ja no suvi on ju tulekul ... 

Suvi on tulekul ja Elisabeti villased sukad pole ikka veel valmis...  Panen siia märgi maha, ehk liiguvad vardad siis kiiremini:)
Kui otsisin oma sukkade jaoks sobivaid mustreid ja värve, siis jäi pilk pidama vaat neil omapärastel kõrdmaokirjalise sääreosaga sukkadel. Väga lahedad.


Foto Eesti Rahva Muusuemi infosüsteemist MuIS: ERM 10173/1-2


Mul on nüüd  veelgi suurem tahtmine Elisabeti sukad  valmis kududa, sest just neist poolikutest sukkadest, mis mul koolivaheajal Tallinnas kaasa olid, sai alguse üks väga tähenduslik lugu.  "Kas sa näed, selliseid sukki oli mu vanaemal kohe mitmeid", ütles mu armas ämm poolikut kudumistööd nähes. Ta pani imeks, millise põnevusega Elisabet muhu mustritest rääkis ja teda küsitles ja kui ma veel rääkisin, et lisaks sukkadele on ta suureks sooviks ka seelik sinna juurde, siis meenutas ta, et vanaema hoidis oma ju Muhust kaasatoodud riidevara kõik alles. Kuhu aga kõik need seelikud, sukad, tanud ja kõik muu saanud on, seda ta enam ei tea. Läks paar päeva mööda ja vanaema andis meile teada, et nüüd ootab Elisabetti pakk Muhu vaarvanaema noorepõlve rõivastega.  Elisabeti vanatädi, kes üht osa neist seni hoidnud on, lubas nüüd omakorda need Elisabetile pärandada. 
 

9 comments:

 1. Armas lugu jaaa, hindamatu väärtusega kingituse saab Elisabet!

  ReplyDelete
 2. Jaa, nii see on! Usun, et Elisabet hoiab neid hoole ja armastusega, esialgu minu abiga, hiljem juba ise.

  ReplyDelete
 3. See on tõeliselt armas, et väärtusega asjad jõuavad noore inimese kätte, kes neid tõeliselt hinnata mõistab.

  ReplyDelete
 4. Nii tore, et on kellelt pärida ja mida pärida :) Igas mõttes kohe!

  ReplyDelete
 5. See näitab tõsist järjepidevust ja hoolimist :) Väga vahva!

  ReplyDelete
 6. Väga vahva ja põnev! :)
  Loodetavasti näeb ka siin, mis ilus ja väärtuslik kraam kaasavaraks pandi! :)

  ReplyDelete
 7. Vägev lugu! Kas näitad lugejatele, mis selles pakis on? :)

  ReplyDelete
 8. Oh, muidugi näitan, ootame ise ka tohutu põnevusega. Rõivad on 19. sajandi lõpust, seega eriti põnev. Tean vaid, et lisaks seelikule ja pluusile on kaks põlle, tanu, kindad, sukkade kirjatud sääreosad ja heegeldatud ohjad.

  ReplyDelete