Monday, April 15, 2013

Ikka veel pooleli

Tasapisi aga hakkvad sukad ilmet võtma ka.
 
 
Tegin pausi, millegipärast kasvas tunne, et viimase nelja silmuse kahandamine peale roosat mustrivööndit oli liiast ja neid pole jalga võimalik tõmmata.  Peale kooli proovime ja siis selgub, kas saab edasi kududa.
See nende jalgatõmbamine saab aga ikkagi paras pusimine olema. Vaene laps:) Samas ütles ta, et lontis ja lotakaid sukki ta ka ei taha.
Kui Elisabet esimest korda proovis ehtsaid Kihnu sukki, siis oli sama lugu, üks suur sikutamine, jalas aga istusid imekenasti. 
Mina ei koo üldse nii peenikeselt, kuid ikkagi jääb kude samamoodi üsna tihke. Venib küll, kuid ühel hetkel tuleb ikka piir ette. See on tegelikult lihtsalt vähese harjutamise viga. 

9 comments:

 1. Imeline töö! Sul peab ikka meeletu kannatus olema, et sellist suurt tööd lõpuni teha! Kas Elisabet on Kihnu tüdruk või on ta lihtsalt selline tubli ja vahva Eesti piiga, kes oskab rahvuslikust käsitööst lugu pidada?

  ReplyDelete
 2. Elisabethil veab ikka hullul kombel. Nii ilusad ja värvikirevad sukad on valmimas.

  ReplyDelete
 3. Ei pea harutama!:)
  Nipin-napin vedas jalga, lapse sääred on nii õblukesed, et kui jalg sees, siis ruumi küll. Koon edasi.
  Mare, ma ise mõtlen tihti, et teen mõne paari kindaid valmis ja see pole teps mitte ühe päeva töö, sukad võtavad veelgi enam aega, nii võõras on ikka selline töö. Kui peaks aga pidevalt neid tegema, siis oleks kõik käe sees juba ja läheks ludinal. Nüüd iga asjaga õpid midagi uut ja nii kaua läheb ikka aega.
  Aga mul mõlemad tütred on jah sellised, kes mullegi on ses osas teeotsa kätte näidanud. Kihnuga ei seo meid muu, kui et lihtsalt meeldib, et sealne rahvas traditsiooni nii au sees on osanud hoida ja nii neil mõlemil ongi kört ja muu sinna juurde lisandub pisitasa. Lihtsalt ilu pärast:) Kihnu kört, see on nii parajas pikkuses, et sobib talvel lausa igapäevaselt käia ja sitsijakid on ka nii armsad ju.

  ReplyDelete
 4. ma vaatan neid sukki ja mõtlen, et olen ka kunagi ühe paari valmis kudunud. kuidas see mul õnnestus, ei mäleta. praegu võtaks küll hoogu, sest tundub, et see on üks vaevarikas töö. eriti vastu kevadet, kus toas püsimine on väga raske. aga edu klõbistamisel:)

  ReplyDelete
 5. Niiii ilusad! Ostsin 20 aasta tagasi Konstantinopolist 5 sokkid, sellised ilusad, ka mõnivärvilised - aga eestlased/Kihnu sokkid pole veel olnud/kudunud... peaks, võib-olla :) Ma arvan et need on kõige ilusam kogu maailmas!

  ReplyDelete