Tuesday, March 5, 2013

Sinine ja roosa

Elisabeti uus nööbitav kampsun on jälle Austermanni Alpaca Silk lõngast. No nii hea lõng on, et lihtsalt ei saa muidu. Alpakavill on ülisoe ja pehme, 20% siidi omakorda tagab selle, et kudum hingab, selles on alati soe, aga mitte lämmatavalt palav.


Kampsuni muster ja tegumood on seekord leitud sellest imelisest kollektsioonist, selline kodukootud variant siis, päris replicat nagunii järgi teha ei oskaks:)

Kettpalmiku kudumine on küll kohutavalt tüütu, aga siiski seda vaeva väärt. Uh, kasutasin kaht abivarrast, igatpidi proovides tundus see variant kõige parem:)Elisabet valis sinise lõnga, roosad kandid, mis pididi kindalsti jääma, sobivad sinisega ka väga hästi.

 
 
Raglaanvarrukad ja palmikud - samuti küllalt palju nuputamist nõudev kooslus.
 
 


Leidsime palju sarnast lõheroosat ka Enn Põldroosi 1983. aastal maalitud monumentaalteoselt "Eestimaa" meie praeguse kodu fuajees.


 
Lõnga kulus päris palju, umbes 400 grammi sinist Alpaca Silki ja 100 grammi roosat villast Uus-Meremaa lõnga, mille leidsin siit kohalikust lõngapoest nimega Nõelake

 

10 comments:

 1. Ilus kampsun! Sul on nii kiired vardad, siuhti jälle uus asi valmis. Palmikud on ülilahedad! Ma poleks vist kunagi sinist ja roosat kokku pannud, aga nüüd vaatan, et sobivad hästi.

  ReplyDelete
 2. Ma kohe uurisin neid palmikuid lähemalt-polegi sellist ketti enne näinud,väga uhke töö taas!Kohe näeb selline soe ja mõnus kampsun välja...!

  ReplyDelete
 3. Tänan:)!
  Sain ise ka neist palmikuist alles siis aru, kui olin tükk aega fotolt uurinud, ausalt öelda, iga kord pingutasin, et mitte valesti neid kolme haru läbi kududa. Õnneks on mul sellised lühikesed ja kõverad palmikukeeramise abivardad kunagi soetatud, nendega oli enam-vähem seda trikitamist teha:)

  ReplyDelete
 4. Ilus kampsun! Egas palju originaalile alla jää. Ja nüüd unustasin ennast sügismoodi vaatama, palju huvitavaid mudeleid :)

  ReplyDelete
 5. On tohutult põnev kollektsioon, kõike on ja kõike on nii palju.

  ReplyDelete
 6. Küll on ilus palmik! Sugugi mitte tavaline, mõnus vaadata.

  ReplyDelete
 7. Kena kampsik ja julge värvivalik! :)

  ReplyDelete
 8. Väga kihvtid palmikud! Kampsun on ka ilus ja julge. Ja tundub, et hea maitse jalavarjude osas on teil perekondlik "viga" :)) Supercoolid saapad on Elisabetil!

  ReplyDelete
 9. Nii chanellilik palmik. Kindalasti on mu tädi seda aga nelikümmenda aastat tagasi juba kudunud, mäletan tema kudumitel ikka väga rikkalikke palmikuid ja mida keerulisemad need olid, seda enam neid kooti.
  Krentu, tänan, ütlen Elisabetile edasi :)
  Aga on vist perekondlik viga jah, mu ema töötas kogu elu jalatsivabriku Kommunaar praakerina. Praagilaos siis nimelt, kuhu jõudis alati ka Rahvamajandussaavutuste Näituseks toodetud eksperimentaaltsehhi toodang, sest ega lahedaid jalanõusid ju toota ei tohtinud, küll aga osati neid teha näituste jaoks. Ja kui nüüd mu head sõbrantsid seda loevad, siis tulevad neilegi meelde need lahedad kingad-saapad, mis me mu ema juurest saime. Meil sõbranna Iraga olid plikadena rohelisest nahast nööritavad kontsasaapad, no selliseid polnud lihtsalt kellelgi ju:)

  ReplyDelete
 10. :D Mulle jäid ka sinu tüdrukute ülilahedad jalavarjud silma. Madli kollased kingad on imelised! Kampsun on muidugimõista lahe. Roosa ja sinine on ju aegade algusest kokkusobivad värvid olnud- sinu kamps on selle väite elav tõestus!

  ReplyDelete