Sunday, March 17, 2013

Kevadised kindad


Ei saanud ma kududa uusi kollaseid Madlile, sest Elisabet arvas, et see oleks tema suhtes lihtsalt karjuvalt ebaõiglane. Vanemale õele tehakse juba teine paar, kui ometi temal pole veel ainumastki.

 


Nii et kindad sai omale seekord Elisabet ja pole juttugi villase karedusest :)
 Pole see randmeosa ka nii uhke, kui algul unistasin, kuid siiski heegeldatud. Mina oma 1, 25 heegelnõela ja 8/2 lõngaga poleks suutnud suuremaid motiive randmele pressida, aga nagu raamatus Meite Muhu Mustrid kirjutatud, siis täpselt ühesuguseid kindaid-sukke kududa polnud kombekski.
Seekord olid eeskujuks  kaks paari kollaseid Muhu kindaid ERM-i kindakogust , mis Muisis üleval, mõlemad väga uhkete mustrite ja heegeldatud randmetega ja paraku ka meeletu silmade arvuga.
Mina muidugi ei oska täpselt tajuda seda õiget värvide-mustrite valikut. Tagantjärele kahetsen, et tegin vahemustrid valgega, kuid polnud mul õiget sinist ega rohelist. Valge jääb kõige ilusam ikka roosal põhjal ning  kollasele ja roosale oleks ju võinud ka sõrmede poole midagi tumedamat lisada.

Randmeosa heegeldasin kinnastele külge ja et kartsin, et ehk ei lähe kätte, siis tegin võimalikult laiad.

Et aga kindad said lapsele, siis on see rõõmus päikselisus  seekord täiesti omal kohal.

Ja hõõguvroosa lõng ei lase ennast üldse pildile võtta:)
 
  Tänasega lõpeb meil siin maslenitsa  nädal, käisime meie lähedal kloostris pannkooke söömas.

Ja kui keegi ehk tunneb huvi, kust Elisabet omale nii vahva lambanahkse ushanka on saanud, siis siit.


 
 
 
 

22 comments:

 1. Oh, kui kaunid kindad! Väga ilusad!!!

  ReplyDelete
 2. Need kindad on ju nagu apelsinid suhkrus! Vitamiinilaks on lausa ihuliselt tajutav. Õnnelik laps, see sinu Elisabeth :D

  ReplyDelete
  Replies
  1. Apelsinid suhkrus, on vist küll, aitäh :)

   Delete
 3. Linnukestele võiks silmad pähe silmata:)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Vaat kus lugu, neil on rohelised silmad ja lillepostamendil nende vahel ka rohelisi täppe, aga polnud üldse ilus roheline ja vist seepärast fotokas seda ei võtnud. Sõidame varsti koju, kus mul erksamat rohelist, teen kindlasti uued silmad neile.
   Tahtsin ka roosale mustrile veel värve peale tikkida, aga laps õtles, et kinnas läheb liiga kõvaks. Õnneks on tal nii peenikesed randmed, et heegeldatud randmeosa ei häiri.

   Delete
 4. Imeilusad kindad! Näivad nii kevadised ja päikselised, kuigi tegelikult on kindasti hästi soojad.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Hästi soojad, ütleb praegu Elisabet üle minu õla :)

   Delete
 5. Täitsa tibud :) Mulle meeldib.

  ReplyDelete
 6. Replies
  1. Kiitos:)
   Kevät ei ole kaukana, mutta ulkona on edelleen niin kylmä, että sormikkaiden on oltava varmasti lämpimät. Värit tuovat iloa pitkän talven jälkeen.

   Delete
 7. Kaunid kindad! Ilusad rikkalikud mustrid valitud. Esimesel pildil isegi linnukeste silmad näha. Sama vahemustrit kudusin ma ka valgega ja hiljem kahetsesin, väga kahvatu jäi, tegelikkuses kahvatum, kui pildil.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Aitäh, pidin ikka nende väikeste kinnaste jaoks kõvasti rooat mustrit muutma, kassid pidid kindlasti olema, need kuidagi veel mahtusid. Kõik on kõvasti kokku pressitud, aga vähemalt on olemas :) Värvide valikuga on raske, me ju koome tegelikult enda jaoks võõraid mustreid ja värve, eeskujuks fotod, mitte ei vaata me neid enda või omaküla naiste kirstust võetud samasuguste asjade pealt.

   Delete
 8. Ohhh MILLISED imelised vitamiini värvi kindad!! Imeilusad - super tulemus!!

  ReplyDelete
 9. Aitäh kiituse eest! Ja teate, see, et laps paneb karedad maavillased kindad uhkusega kätte, see on ka lihtsalt vahva:)

  ReplyDelete
 10. Imeilusad, värvid kutsuvad kohe lähemalt kaema :)

  ReplyDelete
 11. Nii toredad olete! Aitäh:)

  ReplyDelete