Tuesday, January 15, 2013

Hallid ja soojad koerakarvast randmesoojendajad

Väikesed käsitsikedratud lamba-koeravillased lõngavihid, mõlemad umbes 40 grammised. Paks, kohev ja karvane lõng. Kaks paari randmesoojendajaid. Helehallid kudusin soojendama valutavaid randmeid ja tumepruunid said kootud armsateks talvisteks pilgupüüdjateks.


Et jupikestki lõnga kaotsi ei läheks, jagasin vihis oleva lõnga kaheks ja sain nii võrdse suurusega kerad.


Lõnga on kedranud Liis Luhamaa, olen tema blogi Loodusvärvid innukas lugeja.

Allpool siis ka teine paar, mulle endale need kätte ei mahtunud,  aga hästi on näha, kui armsalt karvane on see lõng peale õrna pesu.Imeline muskaatkõrvits.  Peale pildistamist sai temast kõrvitsa-bataadisuppi, kõrvitsa-toorjuustutorti ja kõrvitsa-shokolaadikooki:)
 

8 comments:

 1. Replies
  1. On küll, panin ta omale taustapildiks, lihsalt nii ilus on:) Siin Moskvas ongi saada vaid muskaatkõrvitsaid, igasuguse kuju ja suurusega.

   Delete
 2. No oooota nüüd..ma pole eelmise postituse pükse veel kiitma jõudnud tullagi kui Sa juba uued iludused valmis kudunud....;)
  Kindlasti maru soojad mõlemad ....nii sääre kui randme ümber!:D

  ReplyDelete
  Replies
  1. :) Nüüd tuleb vist pikem vahe jäll. Siin on ikka nii pime korter meil, et kodust tulles on see alati lihtsalt masendav. Võtab aega, enne kui tahan vardaid kätte võtta.

   Delete
 3. Nii toredad randmesoojendaid. Kuidas koeravilla kududa on? Olen juba tükk aega mõelnud, et võiks proovida, aga siiani on jäänud proovimata miskipärast.

  ReplyDelete
 4. Aitäh Eveli. Need kaks vihikest sisaldasid koeravilla umbes 40%, täpselt enam ei mäletagi. Koos lambavillaga. Nendel fotodel, kus kerad, on ka näha, et lõng on pisut ebaühtlane, aga seda valmis kudumis näha pole. Mina kudusin varrastega nr 3, lõng on üsna jäme. Peale pesu, pesin juba valmiskootud asjakesed õrnalt soojas villashampoonivees, muutus muidugi väga mõnusalt pehmeks ja karvaseks. Arvan, et suuremate kudumite jaoks on sellist lõnga osta lihtsalt liiga kallis, muidugi kui ise ei ketra. Üks 40 grammine viht maksis ligi 10 eurot.
  Samas, mu ema kogus meie kolli karva alati kokku ja lasi sellest koos lambavillaga lõnga teha, tõsi, villaveskis. See lõng on ka imehea ja soe, aga käsitsikedratu vastu ei saa, pole nii pehme ja õrn.
  Ja hilisem tagasiside on olnud selline, et juba pooletunnine randmesoojendajate kandmine teeb käed paremaks ja selja soojaks.

  ReplyDelete
 5. Need on küll kindlasti väga soojad, ilusad niikuinii!

  ReplyDelete
  Replies
  1. On, väga soojad. Ja isegi niisuguse lihtsa palmikuga on kena, lõnga ketraja blogis aga nägin tõeliselt kauni mustriga käesoojendajaid.

   Delete