Saturday, November 17, 2012

Maasikalehtega kirjatud


Maasikalehtedega kirjatud müts piibelehesalli vahus.

Austermanni Alpaca Silk, milles 80% alpakat ja 20% siidi. Kaks üksteist toetavat tooni.
Möödunud talvel alustasin just sellist kampsunit ... ja paar päeva tagasi vormistasin alustatu hoopis mütsiks.
Ja pean ütlema, et nähtavasti oli see poolik kudumistöö valmis ootama ja ootama, kuni temast saab lõpuks müts, milleks ta nagu loodud:)

Jalutasime Moskva Lunastaja Kristuse Kiriku juures ja hämarus andis aupaklikult teed pimedusele, linn lõi tuledes särama. Just tuledesäras on siin kõige kaunim. 


Ega ainult minul siis uus müts ole. Vesti kudumisest üle jäänud lõngast sai üsna toreda mütsi. No triipe on nüüd  palju saanud, aga mulle tundub, et kannab välja küll.Elisabet märkas imelist laternakimpu.


 
Nüüd oleme jõudnud sillale kiriku taga. Taamal kaks noorpaari. Tavaliselt on neid ikka rohkem.


Kohustuslik võte sillal:)Ja Kremli taustal muidugi ka.


Jõelaev.  Külmal ajal sõidavad kinnised restoranlaevad, kevadest sügiseni ka lahtised. Suvel on need pilgeni rahvast täis, moskvalased jumaldavad oma jõelaevu. Eriti ilus on just teha õhtune laevasõit.


Sillalt selja taha vaadates ei tundu kirik enam nii rõhuvalt suur.Eh, ilus ju!

 

15 comments:

 1. Väga armsad mütsid!
  Moskva on ilus, ma olen seal ainult ühe korra käinud... aastaid tagasi. Oleme mõelnud mehega, et kindlasti peaksime seda linna taas avastama minema.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Aga Ülle, võtke kätte ja tulge! Pakun hea meelega öömaja, ausalt, ei ütle niisama suusoojaks. Mõelge, andke teada, millal ja tehke viisad, ostke piletid ning tulge.

   Delete
  2. Aitäh, Heli, toreda pakkumise eest! Võib olla isegi võtame plaani... aga sel juhul kevadel või suve poole... kui siis veel pakkumine jõus on :)

   Delete
  3. Ikka on, juuli lõpuni oleme kohal. Nii et, mõelge:)

   Delete
 2. Vapustavalt ilus postitus! Just ilus. Mütsid ja inimesed ja vaated ja jutt... Ilus, noh!

  ReplyDelete
 3. Vaatasin pilte ja lugesin juttu ning mõtlesin, et Sa tundud nii õnnelik... Mõnus. Mütsid ka on mõnusad, eriti meeldib punane.
  annelix

  ReplyDelete
 4. Moskva tundub nii mõnus - hämarad õhtu ja tuledesäras linn. Ehk satun isegi kunagi sinna. Peterburg tekitas minus kunagi samasuguse tunde.
  Aga mütsid-sallid on vahvad!

  ReplyDelete
 5. Mütsid on toredad ja Moskva tekitab nostalgiat.

  ReplyDelete
 6. väga mõnus värvide kooslus... ja selle peale tuli mul praegu meelde, et mul on üks alustatud kampsunijupp sahtlis.... äkki ta ootab, et temast saab müts?? tuleb ikka rohkem teiste blogides kolada, ma ütlen ;)
  mõnusat olemist Moskvasse!

  ReplyDelete
 7. Aitäh teile!:)
  Et kampsunitükist peakate nii kerge vaevaga valmis, siis mütsikudumise tahtmine veel kadunud. Kudusin nädalavahetusel veel ühe kauni mütsi, Ilukuduja mustri järgi.
  Aga jaa, nüüd kolmandal sügisel võtan Moskvat just nõnda, imetledes selle linna ilu, samas püüdes juba vältida kriitikat siinse elu-olu suhtes, sest ega see minul end paremini tunda ei aita.

  ReplyDelete
 8. Ega need asjad niisama seisa, nad ootavad kuna see õige mõte meie pähe jõuab. No viimase fotoga toon toonis. Kui sa ütled, et järgmine kudum tuleb öise Moskva toonides, siis ma tean ,mida sa silmas pead.

  ReplyDelete
 9. Väga ilusad on mütsid! Teie ühine pilt toob hea meel, nii armas!

  ReplyDelete
 10. Toredad mütsid! Ja minuski tekitas pildiseeria kerget nostalgiat, kuna olen seal aastaid tagasi korra viibinud.

  ReplyDelete
 11. Sümpaatiline müts ja nii mõnus rännak Moskva uulitsatel :=)

  ReplyDelete