Tuesday, October 9, 2012

Lehed helesinisedViis tokki helesinist Emmebi lõnga Nazca mul oli ja tahtsin kangesti kududa mustrilist torusalli. Iseendale.  Et salli-ja rätimustrite raamatud on mõlemad  toredale tuttavale välja laenatud, lappasin mustri otsingul ajakirju. Leidsin lihtsa lehemustri joonise ajakirjast Moda. Kaks tokki kudunud, kadus eile õhtul äkki tahtmine salliga jätkata.  Aga tundus, et ringvarrastel kootud toru oli kenasti lapse ümbermõõtudele sobiv ja nii saigi sallist hoopis vest Elisabetile.
Muster oli lihtne,  pisut mõtlemist ja arvutamist, sest silmuste arv väike ja mustrikordi vähe. Sain varrukamusrti jooksma nõnda, et paigutasin ühendusmotiivi varruka keskele ja mõlemal pool lisasin pahempidiseid silmuseid, mida siis hiljem mugav kahandada oli.  Passeosa lehti vähendasin pisut. Esimese katsetuse kohta tuli hästi välja, tundub.  Proovida ei saanud, sest laps oli koolis,  mõõdupuuks oli üks Elisabeti särk. Seda suurem oli üllatus:)  Meile mõlemile, sest ikka pabistasin,  kas ikka kaelus hakkab hoidma ja kas kuskilt ei kisu ega pigista.  Samas olin valmis tehtu ka üles harutama,  nii et selline proovitöö.Meil oli peale kooli asja kodu lähedale raamatupoodi ja tegin seal ka mõned pildid.  Moskvas on toredad raamatupoed ja väga hea kaup muidugi ka.  Seda on lapse näost näha!Need pehmikud võitsid kohe me südamed:)Nii armsad,  raske oli lahkuda.


Lastekirjanduse osakonnas on tuttavad  tegelased multifilmist ...ja muinasjutust.Kõik Elisabeti selja taha jäävad riiulid on täis õppekirjadust  kõige väiksematele.


Niisugune kudum siis. Mõeldud salliks, sai vestiks tüdrukutirtsule, kes tavaliselt ju mul improviseerida ei luba:)
Vardad olid mul number 5,5 ja lõnga kulus pisut üle nelja toki. Ühes toki 75 meetrit lõnga.

Mustriskeem soome ajakirjast Moda 5/2012, disainer Marita Metsakylä. Ajakirjas olid selle mustriga sall, randmekatted ja keep, peenemast lõngast.  Kudusin mustrit üks/ühele kuni varrukasuuni, edasi juba modifitseerisin seda pisut.

14 comments:

 1. Väga ilus kampsun sai lapsele... hea, et salli idee luhta läks :)
  Raamatupoed mulle meeldivad, võiks seal kaua aega veeta...

  ReplyDelete
 2. Tõesti vahva ja stiilne transformeerumine! Ja käiste lahendus on imekena. Kui pilte vaatasin ja juttu veel lugenud polnud, arutasin endamisi just, kui palju arvutamist küll vaja võis olla, et käised ja passe nii kenasti jooksma saada.

  ReplyDelete
 3. Väga äge vest! Ja tõesti jooksevad lehed nii, nagu oleks arvutamise ja sättimise peale kulunud igavik. Raamatupoed ajavad mind lausa kihevile (eriti ilmselt Moskva omad ajaksid ;) Venelase dteevad kõike "s razmaham", käsitööraamatud ei ole siin erandiks.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ei kulunud kaua aega, läksin robinaga peale:)

   Ah, ma hoian end tagasi, et mitte siin omale raamatuid kokku ajada. Kuid no valik on niiii suur, et mul ikka neid on kogunenud. Lasteraamatuid ostan ka, juba superheade illustratsioonide pärast, nad on tõlkinud väga huvitavaid lääne lastekirjanike raamatuid ja jätnud õnneks kogu kujunduse samaks. Samuti on siin väga vahvad vene kunstnikud teinud jube lahedaid lasteraamatuid.
   Käsitööraamatutest ma ei räägigi:) Neid ma ostma ei kipu, lappan niisama poes, sest peaaegu kõik on tõlked.

   Delete
 4. Aitäh Ülle! Salli teen omale ka, aga ... pisut õrnemast lõngast. Ega ma Elisbetile ei julgenud öelda, et pisut kare lõng minu jaoks, muidu oleks kampsik kohe välja praagitud:)

  Helen, mul nii hea meel, aitäh! Mõtlesin, et teen ikka lõpuni, vaatan, kuidas välja paistab ja seljas istub, küll harutada jõuab:) Ja need lehemustrid on kõik sellised, millega annab mängida. Teinekord on ju nii, et vaat ei ole kuskil just sinule vajaliku suuruse ja lõnga jaoks valmis mustrit võtta.


  ReplyDelete
 5. Tohutult ilusa mustriga kampsik!
  Ja raamatupoed, need on mu nõrkus! Juba lapsena ostsin raamatu pea iga kord kui poodi juhtusin ja nüüd omad lapsed kulutavad taskuraha raamatutele :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Jaa, vahva, kuidas pitsiline koekiri nii jämeda lõngaga kududes reljeefselt esile tuleb.

   Delete
 6. Kaunis kampsun! Eriti kui veel mõelda, et lausa ekspromt töö käigus ümbersünni läbi teinud projekt.

  ReplyDelete
 7. Huvitav, et kampsik sündis torusallist. Kena muster! Mul ka niimoodi juhtunud. Ühes Helsingi lõngapoes nägin torusalli, mille endale kohe ümber kere tõmbasin (tuli välja selline torutop). Siis sain aru, et sellest saab sviitri või kleidi:).

  ReplyDelete
 8. Imearmas kampsik ja omanik on ka rahuloleva ilmega:)Vahel võib tõesti juhtuda nii,et valmiv asi kõnetab ja räägib hoopis teist juttu kui kuduja lootis:)

  ReplyDelete
 9. Väga kena töö! Muster on ilus ja tuleb vestil palju paremini esile kui näiteks torusallis.

  ReplyDelete
 10. Oi, tänud teile!:)

  Nii juhtus jah seekord, et üks idee andis tee teisele.

  ReplyDelete
 11. Väga ilus vest ja huvitav teekond :)

  ReplyDelete