Friday, March 11, 2011

Üle nipi

Olen jõudnud kudumisega üle nipi, ehk siis seljaosa kolmnurkse pikenduse. Pisut harutamist käis ka asja juurde.
Algul mõtlesin, et nipp võiks olla põhilõngast. Pisut kudunud, sai selgeks, et üleni kirjatud kudumile võiks teha ikka väiksed kirjad ka. Mustriks valisin Madli soovitud sakid ja nunnud südamekesed . Ette öeldes, ka varrukad saavad sama kirja.Ülesloomisrea tegin kahevärviline kalasabapaelana. Venib hästi ja on ka pisut paksem, kui tänapäevane ülesloomine. Sellele järgnevad kohe kaks keerukorda. Jällegi kahe värviga, et oleks ikka kenasti kirju:)
Et oli pisut kimpus valmiskoootud osa ülesrullimisega, siiski taipasin lõpuks teha vitsarea, ehk keerukorra. Harutasin ka mustrikorra jagu tagasi. Aitas kohe.Et Madli sooviks oli saada justnimelt need roosid (Meite Muhu Mustrid lk 79) varruka allserva. 
Nagu näha, on roosid hiiglaslikud, see tuleb sellest, kood ju hirmus jämedate varrastega - nr 2,5 ning varrukasuule mahub neid vaid kaks. Sesatp mõtlesingi, et kasutan roosirida ka kampsi servas.
Juba praegu on näha, et kampsuni värvid ja muster on väga retro. Teeme sellise popi pisikampsiku, kirjutas Madli. Eks näis, mis välja tuleb:)

9 comments:

 1. Väga ilus, algus on paljutõotav ja põnev!

  ReplyDelete
 2. Sellest tuleb ilus asi - selles ma ei kahtle, aga minu väike aju ei mõista veel mismoodi Sa seda kood ja sellisest ülesloomisest polnud ma juskui kuulnudki... oi kui vähe ma ikka tean-taipan... igal juhul jälgin mängu!!! MonikaM

  ReplyDelete
 3. Super! Tuleb üks uhke ja imeilus asi!

  ReplyDelete
 4. Ai kuidas osav sa oled :) Samuti ka huüan: nii ilus töö! Ilus!

  ReplyDelete
 5. Ilus, aga tunnen, et raske on minul neid värve ja musterid kokku panna. Millist rõõmu ja kirglikkust on kogu selles Muhu virrvarris. Lasen siis lihtsalt voolul end kaasa viia ja vaatan, mis välja tuleb.

  Monika, need on kõik nii vanad võtted, et tegelikult tänapäevaste kudumite juures eriti me ju neid ei kasuta ja ega koolis käsitööõpetaja neid vist ka ei õpeta. Aga kõik on lihtsad :D Saame ükskord kokku ja ma näitan.

  ReplyDelete
 6. Nii ilus! Need värvid on juba nii võrratud...Olen järgneva tulemuse ootel!

  ReplyDelete
 7. Ooo vaude, nii kena ja nunnu kompositsioon :)
  Madlike

  ReplyDelete
 8. Oh, lõpuks ikka sain Sinult ka tagasisidet:)

  ReplyDelete