Saturday, January 29, 2011

Honeysuckle

Siin on siis minu versioon disainer Sarah Hattoni tuntud Honeysucklest. Alustasin kudumist sügisel, vahepeal tekkis pikk paus, nüüd leidsin endas lõpuks jaksu töö lõpetada.


Tegu on tõepoolest sellise hõlstiga, mis tundub sobivat peosaali. 

Pilte vaadates on näha, et ilma varrukateta kleidil toovad läbipaisvad varrukad  halastamatult välja ka kõik figuuri puudused:)Panin ta selga pika kleidi peale. Igapäevaselt hakkan vist aga kandma kevadel tänaval, mantlina.


Selle kudumi kohta leidsin kuskult blogist tabava ütluse - keegi, kes kudus parajasti  laia äärepitsi, iseloomustas seda sõnadega never ending edge.


Igatahes valmis ta kootud sai ja selline välja kukkus. Kasutades disaineri poole valitud lõnga, oleks tulemus muidugi jäänud kaunim, kuid mina võtsin seda, mis mul parajasti käepärast oli. Tulemus ei ole nii õhkõrn, kuid tundub, et minule sobibki tugevam lõng, haldjalikku tulemust minu seljas nagunii poleks.


Siin on siis näha kaunis ja imeliselt õrn originaal! Foto ajakirjast Rowan nr 45.


Kuslapuuõisikuga on sellel kudumil sarnasus küll:)

17 comments:

 1. Tohutu suure ja uhke asjaga oled valmis saanud! Kujutan ette, et kevadel on temaga vägagi mõnus tänaval liikuda. Figuurivigu ei märka ;) Aga seda märkan küll, et kudum sobib Sulle kui valatult!

  ReplyDelete
 2. Oh, uskumatu ilus imeline mantel!

  ReplyDelete
 3. Triinu, aitäh Sulle! Ühel pildil tõstsin käsi üles ja vot sellist liigutust mina nende läbipaisvate varrukatega teha ei tohiks. Aga muidu on tegu tõesti suure ja mõnusa varrukatega suurrätiga.
  Maahiska, mulle nii meeldis, et lihtsalt pidin kuduma.

  ReplyDelete
 4. Nii ilus ja suur töö! Kujutan ette kui efektne see tänava peal välja võib näha!

  ReplyDelete
 5. Töö tekitab imetlust! Kujutlen selle mantliga isegi jahedatel suveõhtutel rannas jalutamas või mööda vaikseid metsateid kõndimas v välikohvikus teed nautimas.
  Kusjuures, mul sügisest saati samuti üks kudumine pooleli, no pooltki mitte nii suur, aga- kuna aga keskosa muster lihtsalt venis ja venis, siis tekkis suur paus sisse. Nii, et mõistan Sind.
  See on julgustav ja innustav ja motiveeriv, kui tehakse selliseid suuri töid!

  ReplyDelete
 6. Ilus ja uhke suur töö! Ma olen kindel kui selle iludusega tänavale patseerima lähed, saad paljude imetlevate pilkude osaliseks.

  ReplyDelete
 7. Milline tohutu töö ja kui ilus....aaahhh!! Väga efektne ja pilku püüdev...no super,tõesti super!

  ReplyDelete
 8. Tänan! Kiire kudujate käes peaks see hõlst valmis saama tegelikult üsna kiiresti, sest muster on väga lihtsalt jälgitav.
  Disainer on siin pakkunud ringvarrastel kudumise asemel edasi tagasi ridadena kudumist, ringselt oleks kiiremini saanud. Kudusin umbes 8 aastat tagasi oma toonasele kolleegile ümmargusi laudlinu, suuri ja päris suuri ikka üsna mitu ning praegu tagantjärgi mõtlen, et oleksin võinud mõne vana Targu Talita mustri üles otsida ja kududa. Siinse mudeli minu meelest kõige kaunim osa on äärepits, mis oma rahuliku rütmiga tasakaalustab keskosa ja varrukate mustrimöllu.

  ReplyDelete
 9. Soovin õnne, selle kudumi lõpetamine on tõesti kangelastegu! Ringselt kudumise kohta võin öelda, et väga paljudel on selle suhtes mingi eelarvamus (k.a. disainerid ja ajakirjade toimetused).

  ReplyDelete
 10. Hästi vahva tulemus, nii suursugune!

  ReplyDelete
 11. Great, I am making the same model only with another pattern in the middel...love your Honeysuckle....
  Great work... I now it
  Greetings from France Anett

  ReplyDelete
 12. On ikka suurejooneline töö! Selline, millel vaataja silm puhkab ja mis omal näo uhkusest särama paneb. Braavo!
  Monika M.

  ReplyDelete
 13. Nooh, kui minust keegi tänaval SELLISE asjaga mööda läheks, ma vist kukuks pikali. Või peale esimest ehmatust sakutaks vaikselt varrukaotsast ja küsiks, kes tegi.
  Müts maha, milline töö....
  Vapustavalt kena!!!

  ReplyDelete
 14. Selline suur ja luksuslik töö! Minu siiras imetlus! Mul on veel pikk tee minna, enne kui julgen midagi sellist kuduma hakata. Väga kaunis!

  ReplyDelete
 15. Te head sõnad on nii inspireerivad, aitäh!
  Thank you!

  ReplyDelete
 16. Imeline töö, pealekauba veel ilus värvitoon- tõeline meistriteos. Isegi nii suures ja paljunäinud linnas kui Moskva, kindlasti pilkupüüdev!

  ReplyDelete
 17. Meeletult suur töö! Ja väga uhke:) Väga tubli tulemus:)

  ReplyDelete