Thursday, September 30, 2010

Punane talvekleit

Rubiinpunasest Tupa siidisegusest lõngast kleit Elisabetile.
Näitasin siin seda lõnga vihis, nüüd siis kaks pilti ka valmis kleidist. Et lapsed kannavad nüüd meelsasti kleite pükste peal, siis võib selle kudumi kohta öelda ka tuunika ning kudusin just sellise pikkusega, et annaks mõlemit moodi kanda.
Suur soonikkoes krae muudab kleidi mõnusalt soojaks ja lühikesed varrukad annavad võimaluse erinevaid pluuse, pusasid sinna alla panna.
Kahjuks pole mul pilti, kus kleit lapse seljas on, aga ehk kunagi saan sellisegi lisada.


Kleidi vöökoha nihutasin pisut kõrgemale, seda märgistab keerupael uhkete tuttidega. Tutid polnud pildistamise ajal veel valmis:)
Kuna lõng on nii luksuslik, tahtsin parempidist koepinda palju kasutada ja passeosale siis veidi lõbusamat ilmet annavad palmikud. Seljatagune passeosa on 2/2 soonikkoes, nagu ka krae.
Rohkem mul pilte praegu pole, ehk saan kunagi ka Elisabeti seljas näidata ja siis juba tuttidega.

Lõng on siis Katia Tupa, milles on 50%siidi! ja 50% meriinot. Lisaks veel teed iga toki ostuga väikese heateo, sest osakene müügitulust läheb Peruu karjuste lastele koolimaja ehitamiseks.
Vardad võtsin nr 4. proovisin ka nr 3,5 kududa, kuid loobusin, sest lapse kudumiks sai liialt jäik. Lisan aga veel, et peenemate varrastega kududes on samuti väga kaunis ja tulemus jääb väga pidulik.
Aga kui suvel näitasin üht vanemale tütrele koos Iraga õmmeldud taaskasutuskleiti täissiidist ja villastest kampsikutest, siis siin veel üks foto samas kleidikesest. Nüüd juba modelli seljas ja Disainiöö raames toimunud väikesel moedemmil, kus näidati taaskasutusmood ja just sellist, kus kasutatud kudumeid. Tore pilt mu meelest.


Aga sattus see kleit sinna nõnda, et me Iraga (põhiliselt küll Ira, sest minul olid juba ärasõidumõtted ja pakkimine ja ...) osalesime jälle Uue Maailma festivalil ja müüsime oma taaskasutusasja seal. Et Madli vingus selle kleidi kallal (talle tundus, et passe nagu ei sobi, alumine osa aga on nunnu), siis panime selle kleidi ka müüki. Anu Hint, kes sinna sattus, tegi Irale ettepaneku paar täiskasvanutele tehtud kleiti näitusele ja moedemmile anda. Teine kleit aga osteti ära:) ja nii jõudis Madli kleit poodiumile. Loodan, et talle nüüd ehk hakkab meeldima?

11 comments:

 1. Imeilus kleit! Kahju, et seda minu suuruses ei ole:)

  ReplyDelete
 2. Nii tore! Ootasin juba ammu sellest punasest lõngast tehtud kleidi pilte. Käte värisedes lugesin su postitust - kootud kleidid on vist nii hinges.
  Räägi, kuidas see lõng kleidina vastu peab? Eriti istmiku osa? Kas tasuks ka see lõng suurema projekti jaoks ette võtta?

  ReplyDelete
 3. Võrratu !!! Lõnga valik on muidugi ka ju....mmmmm. Ja muidugi õnnitlused sellise lavalise äramärkimise puhul !!:)

  ReplyDelete
 4. Suurepärane kleit luksuslikust lõngast! Väga tore oleks küll seda ka Elisabeti seljas näha ;) Tore on tunnustus, mulle meeldib Disainiööl käinud kleit väga!!!

  ReplyDelete
 5. Monika! Kui juba mina sellise tuunika lõike tegemisega hakkama sain, arvutasin ja mõõtsin veidi, siis Sina saad iga kell:) Ja kui Sa mõtled seda veidi suuremat kleiti, siis selle jaoks leidsin kapist vana siidikupongi ja turult kaks kantud kampsi, passelõikeks saab kasutada mõnd kootud kampsi lõiget!
  Klaaspärlimängu mängija, oled Sina ikka kleidimeister! Imetlesin just kollast ja mina kudusin ka lõdvemalt. Lõngakulu oli aga siiski päris suur, üle 5 toki, arvestamata vööd ja tutte. Tütar pole seda veel selga saanud, sest juhend peaks nüüd talvises Käsitöös ilmuma ning kleit alles toimetuses. Lõng tundub jämedamate varrastega kududes selline vatine ja õrn.
  Kai ja Triinu, aitäh armsate sõnade eest!:)
  Ja kui saan kleidi kätte Tallinnast, siis teeme pilte ka. Imetlen praegugi ühe silmaga kõrval paistvat Triinu tütrekest selles lahedas kootud kleidis.

  ReplyDelete
 6. Küll on tore kleidilugu! Aga jah, siin sama häda, et mõned kudumid on Käsitöös ja ei saa veel niipea neid kanda:). Jõudu ja jaksu, ootan järgmisi lugusid!

  ReplyDelete
 7. Luksuslikult kaunis ja kaunilt luksuslik :)

  ReplyDelete
 8. Nii soe ja atraktiivne kleit. Ah, sügis meeldib mulle, võib riietuda soojalt ja kihiti (naljakas sõna!) ja olla kaitstud villa sees!

  ReplyDelete
 9. Mõnus! Talv ei tundugi enam nii hirmuäratav, kui selline soe ja uhke rüü ootamas oleks…

  ReplyDelete