Monday, September 20, 2010

Piibelehed

Oi kui tore, sain Ira käest pilte! Kudusin talle suvel mohäärist poolkindad. Piibelehtedega. Käsitöö tegijana on tal alatasa randmed haiged ja meie heitlikus kliimas on teinekord ka suvel mõttekas käed soojas hoida.
Poolkindakesed said soojad-soojad, Emmebi Kid mohäärist. Vardad võtsin nende jaoks üsna peened, sest koon üsna pehmelt. Muster on kõigile tuttav maikellukesekiri. Ikka me oma ja armas muster!Oh, see foto on tehtud mu Tallinna-kodu ukse ees. Nii suur koduigatsus tuli nüüd seda vaadates. Olen siin juba ka üht-teist kududa saanud. Täna lõpetasin pisikese jakikese ühele armsale kolmeaastasele tüdrukukesele. Ja siis koon veel  ümmarguse laudlina põhimõttel disainitud kampsunit, mille kudumine aga seisab, sest ootan Tallinnast oma pakke, kus sees ka kõik mu ringvardad:) Olin kevadel ostnud soome ajakirja Moda 2/2010, sealt  need mõlemad kampsid leidsingi. Ise midagi välja mõelda ei jaksa veel, nii palju energiat nõuab harjumine suure linnaga. Õnneks olin pakkinud esimeste asjade hulgas kastidesse ka osa oma lõngavarudest ning ühe karbitäie vardaid.

Siis tahaksin veel näidata ka mõnd taaskasutuskleidikest. Need õmbles Ira juba üksi, saatis mulle pildid. Aga oi kuidas ma rõõmustasin, kui nägin, et oranzikas-pruunikas kleit on seesama, mille me juba kevadel plaanisime koos teha. Ruudulise kangatüki leidsin Balti jaama turult, silt veel küljes, ehtne villane! Ja neerumustriga (siin on näha küll taimornamendiga passeosa, neerud läksid varem juba käiku!) kampsunist olime juba ühe pisikese kleidikese talvel teinud. Et aga  antud daamisviiter oli suur ja asjalik asi, siis jätkus ka sellele kleidikesele passeks. Aga kõik pisikesed võluvad deitailid on juba nüüd Ira looming. Kuna me soov oli algusest peale teha kõik võimalikult naturaalsetest materjalidest, siis ka selle kleidi kollased ilusad tipud ja vahekant on täissiidiribadest välja võlutud. Oi, ja siin näen ka ribakest kampsikust, millest tegime Elisabetile ühe kleidi.
Nii hea Ira, et sa meie taaskasutusprojekti üksi edasi vead!
Hea meel on ka, et kui talvel leidsin sellise salongi Teeme teistmoodi ja selle perenaine lahkelt meie väikest kollektsiooni oma salongis eksponeeris, siis nakatasime ka tema oma kudumitest ja kangastest kokkumiksitud rõivaste loomise pisikusse, sest kui sealt hiljem  läbi olen astunud, panin tähele, et me ideed on langenud viljakasse mulda.
Ehk kutsub salongi perenaine Irat läbi viima lisaks viltimise töötubadele, mida ta on seal juhendanud, selliste vanade kudumite ümberloomise koolitusi.


Sini-valgete kleidikeste puhul on minu tagasihoidlik panus vaid valge villase plisseerseeliku leidmine:) See seelik oli aus ja ilus. Jäi samuti oma õiget aega ootama. Olen täitsa vaimustuses! Need tipud ja pärlikesed!!!!Aitäh!

Nende pihikleitide lõige on selline, et võimalikult vähe peaks vana kudumit lõikamisega raiskama ja ikka nii, et ühes naiste kampsunist või seelikust saaks vähemasti kaks kleidikest. Kevadises ajakirja Käsitöö numbris on meie põhilõiked olemas, need on nii lihtsad, et igaüks saab hakkama.

Need kleidikesed läksid Pere ja Kodu messile, ehk on praegu juba mõne armsa väikese tüdruku seljas. Mu meelest sellised ideaalsed lastekleidid, et alla saab vastavalt vajadusele panna õhema või paksema pluusikese.Ja siis veel, et kui keegi satub Disainiöö ajal Rotermanni kvartalis ringi uitama, siis kuskil seal on näitus, kus on  üks Madlile tehtud kleit ka välja pandud:) See siin
Algselt pidi sinna kõrvale saama ka teine samadest kampsidest tehtud kleit, kuid see osteti meilt enne ära.
Seal saab näha ka teisi taaskasutusrõivaid, kahju et ma ise vaatama ei saa.

13 comments:

 1. Palavad tervitused suurilma daamile :) Jääme slaavi mõjutusi huviga ootama!

  ReplyDelete
 2. Tänan Sind! Esialgne mulje on, et moskvalased on ülimalt elegantsed, kuid kahjuks tundub, et rahvuslikku stiili hetkel eriti ei hinnata.

  ReplyDelete
 3. Suured, suured tervitused Sulle!!! Süda hüppas rõõmust, kui märkasin, et oled blogisse postituse teinud :) Randmesoojendajad on tõeliselt ilusad, samuti kõik näidatud taaskasutusprojektid!

  ReplyDelete
 4. Väga ilusad asjad! Need randmesoojendajad on eriti nunnud!

  ...kahjuks tean seda tunnet, mis kodu pilte vaadates tekib liigagi hästi:(, aitab kui midagi oma lähedal on ning õnneks on Skype ja msn ka olemas.

  ReplyDelete
 5. Triinu ja Monika, tore on lugeda, aitäh!
  Mulle endale ka meeldivad haapsalu pitsmustrites just poolkindad, sest muster on ju nii õrn, et sõrmikuid ei raatsi nagu teha, soojendajad aga ei kulu nii kiiresti:) ja tegelikult soojendavad sama hästi kui sõrmikud (omal nahal järgi proovitud). Ja kududa on ju ringselt pitsi väga lihtne, arvuta vaid mustrikordade kordus välja ja koo sirge toru valmis, pöidla jaoks sobivasse koht ava. Ääred saab üle heegeldada sämbuliseks.
  Pean ikka omale lähiajal mingi fotoka soetama.

  ReplyDelete
 6. Kui ma kõigest sellest õigesti aru saan, siis oled sa hoopis kaugele kolinud ja siis usun ma küll, et harjumine võtab aega. Mina olen elanud üle aasta Saksamaal. Harjusin ruttu, sest toredad inimesed olid ümber ja kogemus ja mälestused jäävad tervek eluks.
  See piibelehetedega muster on üks ilusamaid ja sellises roosas olekus, kuidagi eriliselt armas.
  Jõudu ja rõõmu ja põnevust!

  ReplyDelete
 7. Tänan Lemmi, kahjuks pole suuremat fotof mustrist, aga jah, armsakeseks teevad piibenupud kindad küll. Jään siia kolmeks aastaks, kui midagi ei muutu ning aeg lendab ju ruttu:)

  ReplyDelete
 8. Oh! Jälle midagi minu hingele! Need poolkindad panid minu randmed tundma end nii külmade ja kaitsetutena. Kui midagi nii õrna ja ilusat on ümber siis kaob külm ja valu iseenesest.
  Ja need kleidikesed on ka nunnud, eriti meeldib sini-valge - nii kena plisseer all.Usun, et selle kandja on väga õnnelik.Ja tervitused sügisesse Moskvasse! Vene inimesed on ju üldiselt väga avatud, kindlasti leidub suures linnas ka selliseid kes on Heli ande austajad- tuleb nad vaid üles leida! Kaunist sügist!

  ReplyDelete
 9. Merike, tänan, väga südamlikud soovid, tegid hinge soojaks kohe. Aitäh Sulle!

  ReplyDelete
 10. Väga palju ilusad esemeid on siin blogis! Jõudu ja nobedaid näppe! :) Lust on vaadata nii uhkeid töid.

  ReplyDelete
 11. Suur aitäh heade soovide eest!

  ReplyDelete
 12. Ei saa mitte kiitmata jätta, sest need roosad kätised viisid südame, tõeliselt kena muster ja lõng on samuti väga mõnus valik.Sõnatuks võttis lausa!Aitäh sellise silmarõõmu eest!

  ReplyDelete
 13. Tere! Kas teilt saab tellida sarnased poolkindad nagu siinses postituses (natuke pikemad nii sõrmede osas kui käsivarre osas, naturaalsed valged), võimaluse palun kirjutage mulle ivicale@gmail.com
  Päikest!
  Ivica

  ReplyDelete