Monday, August 16, 2010

Vausabamustriline kampsun ajakirja Käsitöö sügisnumbris

Head sõbrad, uues sügisnumbrist leiab sellise lihtsa vausabalise kampsuni. Olemas on ka tööjuhis. Imetlen ikka ja jälle blogides näidatud imekauneid haapsalu salle ja just need imelised sallid olid selle kampsuni inspiratsiooniks! Aitäh!

Aga... tegijatel juhtub vahel, ja seekord läks nii, et tööjuhisele unustati lisamast mustriskeem. Kindlasti ilmub see järgmises numbris, nagu lubati. Kuidas see juhtus, eks neid mustriskeeme oli selles numbris tõesti palju ja  nii see juhtuski.  Kui kellelgi tekkis huvi mustri vastu, siis on see klassikaline vausaba! Vausabamustreid leiab  suurest Haapsalu salli raamatust mitmeid ja  kuna ajakirjas olev foto näitab kudumit üsna kaugelt, siis panen siia  ka mõned enda tehtud fotod, kus muster suuremalt näha.
Klikk pildile ja läheb suureks ka:) Ehk on näha, et muster on vausaba, mis on Haapaslu salli raamatus leheküljel 121.

Et kudum jääks eriliselt õrn ja sarnaneks tõesti haapsalu salliga, siis kudusin kogu kamsuni ühes tükis, kuid mitte ringvarrastel, vaid siiski küljeõmblustega. Nii meeldis mulle, sest oli tunne, nagu kooksin salli:) Krae võib kududa kasvõi sellises pikkuses, et saab tõmmata õhkõrna kapuutsina pähe!

Siin on hästi näha, kuidas muster voolab seljatükil ülalt alla.Parempidine pind on kootud kahekordsest lõngast, et tekiks kontrast udupeene mustriosaga ning üldmulje poleks liiga peen.Panen siia ka mustriskeemikese. Ja kui juba muster, siis olgu ka lõige.

Ja lõng on Filati Soft Dream! Tõeliselt pehme unelmalõng, siidisisaldus 30%! vardad võtsin nr 4, sellele lõngale ja minu käele nagu sobis just see vardasuurus.

22 comments:

 1. Ohoo! Väga ilus kampsun! Ma ootan juba põnevusega, et saaks minna seda ajakirja ostma, nädalake veel :)

  ReplyDelete
 2. Aitäh! Ja kas tuled koju käima!?

  ReplyDelete
 3. Vausabakirjaline kudum on tõeline iludus! Ma ilmselt olen üks väheseid käsitöölisi, kellele ajakiri postkasti ei potsata :))) Mulle meeldib see magus erutus, kui ta ise poeletilt avastan ... Esimene mõnus sirvimine ja kiired sammud koju, et saaks kõike täpsemalt vaadata. Seekord olid mu sammud eriti kiired ;) Märkasin mitmeid Sinu kaastöid ja tahtsin kiiresti-kiiresti nende kohta täpsemalt lugeda. Ja eriliselt jäi mulle silma just vausabamustriline kampsun!

  ReplyDelete
 4. Väga hõrk! Mine või tööle minnes esmalt R-Kioskist läbi. ;)

  ReplyDelete
 5. Mina ka vaatasin ajakirja ja tundsin kohe ära sinu bareti ja alles siis hakkasin lugema allkirju ja ilusaid tuttavaid asju oli veelgi. Väga armas ja õrn!

  ReplyDelete
 6. Monika, magusat kojujõudmist!

  Triinu, suur-suur tänu, ka mina sirvisin ajakirja esimest korda Apollo raamatupoes ja seekordne number on mu meelest eriliselt tihe. Nii palju kudumeid! Ja kui põnevad. Need valged sõrmikud, Anna imelised tööd muidugi ja kootud mantlid, etnokarud, Liana ehted ja ...!

  Tänan Nele! Nii armas:)

  Sirtsuk, suur tänu!

  Tänan Nele!

  ReplyDelete
 7. Ilusat hommikut Lemmi! Aitäh Sulle. Mulle meeldis bareti foto, need juuksed tuules ja modelli kaunis nägu päikesesse vaatamas. Vahva komplekt tal seljas. Aga jah, juhtus kuidagi, et mitu asja:)

  ReplyDelete
 8. Aitäh, Heli, ilusate kudumite eest viimase "Käsitöös". See kampsun on nii õrn, õhuline ja naiselik...küllap pean varsti vardad haarama:)

  ReplyDelete
 9. Ülle, ma ise haarasin ka ja koon nüüd kasskäpamustrilist kampsi sellestsamast hallist siidmohäärist ja ka alumine osa tuleb täpselt sama, rulliva äärega. Aga et kassikäpamuster lausa meelitab kahandama ja kasvatama, siis seekord koon nahkhiirevarrukatega ja kolmnurkse kaelaavaga variandi. Tütar arvas, et aitab nagu juba sellest hallist lõngast ja tehku ma midagi muud, aga mulle nii meeldis just selle lõnga ja traditsioonilise mustri omavaheline kooskõla. Ja kahekordse alaosaga seisab kogu see õhkõrn udu toekalt seljas, samas ühekordne alaosa annab juurde erilist pidulikkust.

  ReplyDelete
 10. Väga kaunis, nagu hommikune udu! Kahtlustan, et tütar tahaks sellist endale :)

  ReplyDelete
 11. Ahhhhh.....Kui õhuline !!!Väga,väga õrn kudum ! Väga meeldib !No ja nüüd olen ma ikka kohe päris põnevil...ka mul ei käi seda ajakirja ja nüüd oleks hädasti seda sirvida vaja....:)!

  ReplyDelete
 12. Hommikune udu... kui ilusasti öeldud! Tänan,

  Tänan Kai! Tõesti on põnev number see sügisene.

  Tänud kõigile veelkord:)

  ReplyDelete
 13. Naiselik ja pehme! :) Nii nagu aure, ilus.

  ReplyDelete
 14. ok ma ei saa aru, kuhu küll kaovad kommentaarid vahest aga eks tuleb end korrata. :)
  ostsin just täna käsitöö ja tõesti meeldib seekordne nr. on tõesti palju,, mille vahel valida. tihtipeale tundub, et nagu üks või kaks asja, mis tunduvad huvitavad. nii, et seekordsega väga rahul. nii Sinu, Anna kui teiste tööd... kas võiksid nad olla veel paremad. pean ikka tubli olema ja endale ka mõned valmis punuma. AITÄH!

  ReplyDelete
 15. Maahiska, tänan Sind nii ilusa hinnagu eest!

  Margit, aitäh, mul ka selline hasart tekkis seda ajakirja vaadates!

  ReplyDelete
 16. Sinu pildid sellest kudumist on nii imeõrnad ja armsad :)

  ReplyDelete
 17. Aitäh Liana, tahtsin jah pisut lähemalt näidata kaunist haapsalu pitsmustri ja karvase mohääri duetti:)

  ReplyDelete
 18. Oo, see on nüüd küll midagi täpselt minu maitsele! Ja see lõng on ka mu lemmik viimasel ajal (mulle sobib ka varras nr 4:) ) Ma olen tükk aega tsivilisatsioonist (loe: linnast) väljas olnud, aga nüüd pean ikka seda ajakirja otsima minema vist:)

  ReplyDelete
 19. Hästi ilus kudum! Imetlesin seda juba hulk aega tagasi Käistöö toimetuses:). Palju õnne publikatsiooni puhul! Vaatasin just täna, et mustriskeemi pole, aga pole ju probleem, vausabakiri on nii klassikaline, et soovija leiab kergesti üles.

  ReplyDelete
 20. Monika,tänan Sind!, mina imetlesin täna paaripäevaselt reisilt tulles Sinu hiirehalli haapsalu salli, olen ikka tõeline hallifriik.

  Anna, Sinu mohäärid tõmbasid mind kohe nagu magnetiga just sealsamas toimetuses kättpidi ligi!

  ReplyDelete