Tuesday, August 17, 2010

Sügisvärvides barett

Heegeldatud rõõmsates sügisvärvides bareti tööjuhis on ka sessamas uues ajakirja "Käsitöö" numbris.
Iseenesest väga lihtne asjake, aga ehk pakub huvi. Mulle väga-väga meeldib ajakirjas olev meeleolukas foto, aga mõtlesin näidata sama mütsikest pisut lähemalt. Kliki suuremaks!Nende barettidega oli nii, et esimese heegeldasin ju tütarapsele. Ei kujutanud alguses sellist lopsakat lillelist mütsi täiskasvanu peas ettegi. Aga nüüd on neist kuidagi saanud sellised kõigile sobivad mütsikesed. No säti pisut paremini, kamandasin mina kaamera tagant!Just nii võiks seda baretti kanda! Hea tuju teeb endale ja teistelegi.

Pisut nippe lõnga valimiseks. Parim tulemus jääb sellisest peenest mohäärist, näiteks Alvita Pukas või ka seesama halli kampsuni  Kidsilk.
Ülipeent lõnga võib heegeldada kahekordsena, siis aga muidugi muutub kohe kasvatamiste-kahandamiste arv. Aga mulle on elu õpetanud, et ükski tööjuhis pole täpselt minu käele ning alati on olnud vaja pisut kohendada oma käe järele, sama heegelnõela valikus, igaühele oma.
Iiri roosi heegeldades kasutavad paljud heegeldajad  kaht erinevas suuruses heegelnõela, et vältida kiskumist  või siis hoopis lainetamist. Nii et, kuigi minu juhendis on kirjas heegelnõel nr 3, siis võib proovida ka 2,5-ga heegeldada.


Simba saalis meil pildistamise ajal ümber jalgade, lõpuks väsis ja heitis puhkama.  Kui hästi talle need mütsivärvid sobiksid:) Ei suuda vastu panna ja panen ka pildikese meie 15 aastasest kassiisandast.


7 comments:

 1. Tere sõbrad!
  I arrived here just surfing from Italy.
  All good wishes and may Your today be always better than yesterday :)
  I'd be much grateful if You'd visit me and leave a comment, just to improve the Estonian presence.
  Best wishes!

  ReplyDelete
 2. Ilusad värvid! Sügis on ka mu parim aeg, värvid on nii vägevaid. Võiks peituda metsas pohlade alla :)

  ReplyDelete
 3. Imekenad baretid...imetlesin juba ajakirjas ja nüüd siin :)

  ReplyDelete
 4. Armas barett. Ka kampsun jäi ajalirjas silma. :))

  ReplyDelete
 5. Mõnusad toonid ja soe paistab ta ka olevat! Mul täna varbad külmetavad ja mõte sügisest tundub üsna asjakohane - sellise baretiga võib sügisesse jalutada küll ;=)

  ReplyDelete
 6. Väga ilus barett, selles ju kõik kirjude vahtralehtede värvid koos!

  ReplyDelete
 7. Tänan teid kõiki, pea siis see kuldne ja kaunis sügis käes pole! peale praegust imelist suve ei tundugi mõte sügise saabumisest nii kurb. Saab vahtralehtedes sahistada ja kastaneid korjata...

  ReplyDelete