Monday, March 29, 2010

Kevadine kleidike


Kevadpühad! Meil kodus peidetakse juba helekollaste tibudega kaarte emmele, vanaemadele ....  Siit sealt leian värvilise sulekese ...  õhus on ootust!


Kahvatukollase paneb särama siidiga kaetud nööp. Koos valge kandiga toob meelde ajad, mil beebidel olid sellised sipupüksid.


Minu valge puuvillane kootud suvetop oli oma aja ära elanud. Aga muster on ju ilus! Käärid sisse ja topist saab kleidike! Passeosa on Balti jaama turult toodud kroonisest kampsikust.  Sai kleidike 2-3 aastele piigale. Parasjagu pidulik ja samas kevadsuvine.

Mulle meeldib väga Ira poolt välja mõeldud lahendus, et paksust lõngast alumise osa ülaäär sai külge valge kandi ja on nüüd õmmeldud passe peale. Nii ei jäänud pahemale poole paksu õmblusvaru.

Sellise kleidikese  võib valmis teha ka ilma õmblusmasinata! Vaja ainult alumise tüki silmad vardalr koguda ja maha kududa ning passe võib külge kas kududa või heegeldada sbvivast lõngast.  Nii saab enda veidi vanamoelise topi ilma täiesti üles harutama uuesti kasutusele võtta.


12 comments:

 1. armas kleidike! ja sipupüksid tulid kohe ka minule meelde:)

  ReplyDelete
 2. Nii ilus kleidike. Tõeliselt armsad kevadised toonid. Tema sära teeb kohe meele rõõmsaks :)

  ReplyDelete
 3. Nii armas ja retrohõnguline :)

  ReplyDelete
 4. Esimene asi , mis mulle seda kleiti nähes meenus oli karikakraõis. Väga vahva!

  ReplyDelete
 5. Vot see on jälle kleit seerijast "aastakümneid hiljem vaatab ta kuskilt kapinurgast aastateks säilima pandud armsate asjade pakist vastu" !! Imearmas töö!!

  ReplyDelete
 6. Oi kui nunnu kleidike :)

  Muideks sipukad on tegelt praktilised asjad - meil kül olid kasutusel täitsa. No võibolla olid sellepärast, et nunnud olid ka :P Ja just taoliste traksikestega. Hea beebirõvastuse klassika :)

  ReplyDelete
 7. Nii armas, et Teile meeldis! Mul on kuidagi eriti meeles üks suvepäev, kui ma olin 14 aastane ja pidin maatädi tulevasele beebile Laste Maailmast haiglast kojutoomise varustuse ostma. Lettidel olid vaid umbes sama kahvatukollast tooni polüestrist ja rohelisekirjust flanellist sipukad. Võtsin siis kaks paari, pärast sain veidi võtta, et miks paremat pealinnast ei toonud.

  ReplyDelete
 8. Kleidi allserva jääv muster, on üks mu lemmikuid. Armas kevad-suvehõnguline kleidike! :)

  ReplyDelete
 9. Nele, no just, kuidas seda üles harutada, ei raatsinud!

  ReplyDelete
 10. Nii on kevadine! Soovin teile ka rahulikku Suurt Nädalat!

  ReplyDelete
 11. Suur-suur aitäh Teile kõigile armsate sõnade eest!

  ReplyDelete
 12. nii ilus! täiesti super! idee ja disain ise on hästi armsad ja teostus on nii professionaalne ja viimistletud. tõesti tõesti ilus!

  ReplyDelete