Wednesday, February 10, 2010

Vausaba


Kersti tõi lõnga, Emmebi Kiddy, kampsik mõtteis ... hõlmik, kimonovarrukatega, õrna mustriga, paljastav ja samas siivas. Mõõdud võetud, hakkasin lõiget ja mustrit otsima. Ei oska mina leida vajalikul hetkel seda õ i g e t lõiget, sobivat just sellele lõngale, mida kududa tahan. Ja siis, peale pikka tuulamist, sain aru, et ei taha kududa etteantud mustri ja skeemi järgi. Rahustuseks oma lemmikkohvilauaraamatut
Haapsalu sall
lehitsedes oli mõte selge - koon Kerstile hoopis haapsalu salli. Kudusingi, sellise ...

Muster vausabakiri 1, äärepits see esimene, lk 180. Vardad 3. Loen oma märkmetest, et alustasin äärepitsi 161 silmaga, kahandasin seljatükile 81 silma ja 7 mustrikorda. Edasi kulges kõik omasoodu, et ei tuleks õlale õmblust, sai kootud hõlmatükid (70 silma lõpuks vardal) kohe edasi. Varrukale pits külge õmmeldud ja hõlmale ka (151 silma).
Pabistasin kõvasti, et kuidas meeldib ja kas selga sobib. Sobis ja meeldis.
Tegin vigu ka, näiteks avastasin peale kampsiku kokkuõmblemist, et ühe varruka äärepitsil oli üks sakk tegemise ajal kaduma läinud, pidin harutama ja uue pitsi tegema. Praagist sai aga lillepross pärlitest südamega, niisamuti kui esimesest vööpaelast, mille kududsin kahekordsest lõngast, kuid jäi liialt jäik. Nii et Kersti sai kaks lilleprossikest kampsiga kaasa. Hõlmapitsi tehes sain ka käkerdusega hakkama, et aga kudusin selle kohe hõlma külge, jätsin nii nagu on, mohääri harutada... see lõpeb minul alati krussis närvide ja rikutud tööga. Oleksin pidanud pitsi enne valmis kuduma ja siis hõlma külge õmblema, kuid kartsin, et ei suuda õiget pikkust valja arvutada.
Selline sai siis minu haapsalu sall.
Sõrmusest tõmbasin ka läbi, mahtus!

12 comments:

 1. KALLIS HELI!
  SA OLED VÄGA ANDEKAS JA HUVITAV INIMENE.SEE VÄIKE KAMPSIK NÄEB PÄRISELUS VEEL ILUSAM KUI PILDI PEAL.SINU LOOMINGUT ON ALATI SUUR RÕÕM KANDA!SUUR TÄNU SULLE! KERSTI

  ReplyDelete
 2. Ja saidki valmis :) Imetabane hõlmik! Ja müts maha - suur töö tehtud!

  ReplyDelete
 3. Aitäh Kersti!

  Liana, sain valmis :) ja nüüd on tunne, et teeks kohe teise ka, oleks palju lihtsam ja vähem mõtlemist. Kuigi siis teeks teise mustri,võtaks veidi paksema lõnga. Ah, aga siis ei tule nii õhuline. Ostsin Liannist Fonty Kidopalet soodushinnaga 5 tokki, nii et kes teab...

  ReplyDelete
 4. Nii tundlik värv :) ma mälestan mu oma ema, ta oli "hele lilla hing" ... kui sirel lille...

  ReplyDelete
 5. Niiii nummi ja pehme, Ira

  ReplyDelete
 6. Väga kaunis!Vausabakiri ja sirelililla toon sobivad kudumile imehästi!

  ReplyDelete
 7. Sa oled vahepeal nii palju toredaid postitusi kaunitest asjadest teinud! Mohäärist kudumil on ideaalne värv ja muidugi meisterlikult tehtud! Väga kaunis! Minu jaoks on mohäärist kudumine üks paras pusimine.Käed tunduvad alati nii kohmakad ja kogu aeg oleks nagu üks käsi puudu.

  ReplyDelete
 8. Tänan mõisapreili!
  Lemmi, pusisin ka parasjagu selle kallal:) Ja no neid mõtse ikka jagub, mul on sellised hullud tütred, et mõlemil on vahemalt 8 mütsi korraga riiulis ja ikka veel jääb puudu!

  ReplyDelete
 9. Imeõrn hõlmik, väga väga naiselik ja ilus!

  ReplyDelete
 10. Tõesti vapustavad kampsunid, sallid, kindad mütsid ja üldse kõik teie poolt tehtud esemed. Kuldsete kätega tehtud võrratud asjad :)

  ReplyDelete