Sunday, February 7, 2010

Lumes


Villapallid lumes, nende soojus ...
4 comments:

 1. Väga ilusad ja soojad tõepoolest! Mulle kangastusid selle postituse ja fotodega leevikesed... Täpselt selline tunne, et kaunite villapallide kõrval istuvad okstel punakõhulised leevikesed... Romantiline...

  ReplyDelete
 2. Alati kui mõnd villapallidest ehet näen, tunduvad need nii imearmsa, et tekib tuhin ise ka proovida. Aga päris täpselt ei tea ma küll, kuidas neid palle tehakse. Siiani on kõik minu viltimised ära teinud pesumasin. Nüüd sinu vahvates värvides kõrvarõngaid vaadates, on jällegi tahtmine proovida.Villast ehted on kohe sellised ehtsad talvised ehted.

  ReplyDelete
 3. Jaa, leevike on ju ise ka selline väike pallike...
  Aga teha võib neid nii seebivees kui nõelaga. Nõel võiks olla kõige peenem, siis ei ole torkeauke nii näha. Mõlema viisi puhul tuleks tõmmata valmis niipalju ühesuuruseid villatutsukesi, kui soovi on. Kui teha kõvemad pallid, siis keera näppude vahel vill üsna tugevaks nutsuks ja hakka siis seda nõelaga torkima igast küljest, vahel võiks rullida peapesas nagu plastiliinipalli, jälle torkida. Ega see palju aega võta, proovida võib. Seebivees eeldib lastele väga neid pallikesi veeretada ja hakkama on saanud ka kolmeaastased, jälle on tähtis valmis tõmmata ühesuurused tutsud ja siis siis umbes nagu lõngakera alustamine villakiududega. Siis ikka pepesas rullida ja vahepeal seevivette sooja. Külma veega tuleks ka ehmatada, siis viltub kiiremini. Pärast loputada seep välja ja kuivama. Ma teen neid ikka lihtsaid palle, need on lihtsalt nii täiuslikud oma lihtsuses.

  ReplyDelete