Tuesday, January 12, 2010

Vanast uus

Uuskasutus. Ammu painas mind see peetud kudumite hulk keldris, kappides, maakodus. Armastan kootud esemete soojust ja pehmust. Omaenda küündimatusest meel mõru, palusin Ira abi. Ja ta aitaski, veelgi toredam, pole sellest senini tüdinud! See oli sügisel, kui koos esimesed kotid valmis tegime. Osa kotte saime ka piltidele. Selle pildistamisega on ikka nii, et enne jõuab asi uue omaniku saada, kui pildile.
Kaks kampsikut, mis nüüd elavad oma uut elu selliste märssidena. Peale kampsunite kerget vanutamist ja õmbluseidpidi lahtilõikamist said kotid kuidagi iseenesest oma kuju, esi-ja seljatükist kahe sangaga ja raglaanvarrukatest ühe sangaga kandekott. Triibukampsikust randmekotid.
Kotid on üles võetud Uue Maailma Seltsimajas.
3 comments:

 1. Randmekotid on tore idee. Lisaks praktilisusele on randmekott ka pilkupüüdev ja omanäoline aksessuaar.

  ReplyDelete
 2. Uuskasutus on praegu eriti aktuaalne ja niimoodi sünnivadki tavaliselt need kõige originaalsemad ja vahvamad kotid, kleidid ja aksessuaarid...

  ReplyDelete
 3. Tänan toredate mõtete eest ja mulle tundub ka, et see on õige tee. Oleme Iraga kasutanud just selliseid kudumeid ja kangaid, mis tõenäoliselt satuksid varsti jäätmejaama. Ka kottide-kleitide voodrid on tehtud võimalusel taaskasutatud kangast ja tootmisjääkidest.
  Selle protsessi juures ongi kõige vahvam, et ese annab ise teada, mis temast saab, pole vaja pingutada, idee tekib kohe.

  ReplyDelete