Sunday, January 17, 2010

Kahvatu täheke


Pole just väga originaalne peakate, kui mulle jäi selle tegemine meelde just seetõttu, et ei kudunud etteantud juhendi järgi, vaid pusisin mustri ise.
Armastan barette, nii naiselikud. Materjaliks on superpehme villane lõng.


2 comments:

 1. Kena peakate, aga kui ma tahaks seda ise proovida, siis jääb vähes teadmisest, et oli "superpehme lõng".
  Mis lõng, kui jäme, mis nr varrastega kudusid, kus on muster, mitme silmusega alustasid? Kas kasvatasid või kahandasid jne.
  Äärde võiks ka veel paela panna, teeb veel naiselikumaks.
  Mind on teiste blogidest leotud-nähtud asjad sageli inpireerinud. Mõnikord mõtlen, et oh see ju nii lihtne, ma pean ka sellega hakkama saama. Teinekord jälle on pusimist või saan kohe aru, et liiga keeruline ja ma ei hakkagi seda tegema. Kehtib muide nii käsitöö kui ka kokkamise kohta.
  Jaksu isetegemisel!

  ReplyDelete
 2. Tere Epp-Mare, selle lõnga leidsin ma Humanast, kus seda oli 10 100 gr vihti ja peal kiri nordisk, tundub, et on selline paarkümmenda aastat vana lõng, silt oli imetilluke. Ei alustanud seekord servast, vaid heegeldasin 8 silmale 16 ühekordsest sammast ringi, sealt tekitasin 4 nurgaga tähe, milles kasvas välja 8 nurka, kokku hakkasin võtma järgmise 8 lehega, loobudes õhksilmade tegemisest, ainult kahandasin, lõpetasin 65 silmaga soonikuga. Kasutasin lühikest ringvarrast nr 5 ja sooniku viimasel real silmasin ta kahekorseks, sest siis sain veel peas timmida sobivaks ümbermõõdu. Et ma ka ei pannud kirja kudumise ajal mustrit, siis selline arvatavasti reeglite vastu eksides see barett kootud saigi. Ah, veel seda, et 100 grammisest vihist sain bareti tehtud!
  Ja minu jaoks on villane pehme, minu tütred leiavad selle aga võimatult kareda olevat.
  Tegin sellest lõngast veel üht-teist.
  Et ise kannan, siis ei julge paela panna, aga siis oleks naiselikum küll. Siin pildil on ta minu tütre peas.
  Aitäh Epp-Mare sisuka kommentaari eest. Olen nii koba selles blogimises veel!

  ReplyDelete